پارس‌فارس

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وزش باد شدید در عصر جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ در پایتخت خبر داد و به مردم توصیه کرد از تردد در فضای باز خودداری کنند.

سید جلال ملکی جمعه شب گفت: طبق پیش بینی ها از دقایقی قبل شاهد باد شدید در مناطق مختلف به ویژه مناطق کوهستانی و شمالی پایتخت هستیم که از مردم می خواهیم در این ساعات از تردد غیر ضرور در فضای باز خودداری کنند.

وی با بیان اینکه تیم های آتش نشانی همچون سایر ایام در آماده باش کامل بسر می برند گفت: در وزش باد روز گذشته (پنجشنبه) پایتخت نیز ۱۴۰ مورد حادثه بدلیل وزش باد شدید به سامانه اطلاع رسانی آتش نشانی گزارش شد که بیشتر این حوادث شامل شکستن و سقوط درختان بوده که البته مواردی از سقوط اجسام سنگین مانند سنگ نمای ساختمان و سقوط کابل برق را نیز داشتیم که البته مورد حادثه و مصدومیت نداشتیم.

ملکی ادامه داد: در بارش امشب نیز بطور قطع حوادثی به سازمان آتش نشانی شهر تهران و یا سامانه ۱۳۷ شهرداری تهران اعلام می شود اما از شهروندان درخواست داریم از تردد غیر ضرور در فضای باز خودداری کنند و همچنین خودروهای خود را در مکان مطمئن و ایمن پارک کنند.

وزش باد شدید در پایتخت/مردم از تردد در فضای باز خودداری کنند

همپنین مدیرکل مدیریت بحران استان تهران درباره ناپایداری جو در پایتخت هشدار داد و گفت: به مردم توصیه می‌شود تمهیدات لازم برای پیشگیری از خسارت احتمالی را اتخاذ کنند.

حامد یزدی‌مهر روز جمعه اظهار کرد: طی روز گذشته و بدنبال هشدارهای اعلامی از سوی سازمان هواشناسی و اداره کل مدیریت بحران و توصیه‌های لازم در خصوص تقویت ناپایداری‌های جوی، شاهد بروز برخی حوادث از قبیل شکستن درخت، قطعی در کابل‌های برق، سقوط اجسام مثل برخی سنگ نمای ساختمان‌ها از ارتفاع و دیگر موارد در پایتخت بودیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران افزود: با توجه به هشدار نارنجی صادر شده طی روز گذشته مبنی بر تقویت ناپایداری‌های جوی، توصیه اکید مدیریت بحران به مردم این است که تمهیدات لازم و اقدامات پیشگیرانه در جهت جلوگیری از بروز خسارت را پیش‌بینی و اتخاذ کنند.

یزدی‌مهر اضافه کرد: در این راستا باید اقداماتی همچون محکم کردن سازه‌های سست، تابلوهای تبلیغاتی و احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان‌های نیمه‌کاره و اجتناب از تردد کنار درختان کهنسال صورت گیرد.

وی با بیان اینکه ناپایداری جوی از بعد از ظهر روز پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه آغاز و تا شنبه ۲۶ خرداد تداوم خواهد داشت، گفت: از همه مردم استان بویژه ساکنان نیمه جنوبی و برخی مناطق غربی، شهریار و ملارد می‌خواهیم ضمن اجتناب از قرار گرفتن در لبه پرتگاه و پشت‌بام با توجه به مخاطره آمیز بودن شرایط جوی از توقف در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودها نیز خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران تاکید کرد: در مدت زمان هشدارهای صادر شده به خصوص در مواقع احتمال بروز طوفان توصیه مدیریت بحران این است که در انجام امور عمرانی احتیاط لازم صورت بگیرد.

By شاهین انصافی

خبرنگار اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *