پارس‌فارس

مسئول طرح توانمندسازی محلات کمتر برخوردار کشور در جمعیت هلال احمر گفت: آخرین مهلت ثبت‌نام مسکن مستأجران ساکن در محلات کمتر برخوردار کشور که تحت تولی‌گری جمعیت هلال احمر هستند؛ ۴ تیرماه ۱۴۰۳ تعیین شده و این فرصت قابل تمدید نخواهد بود.

محمدرضا کریمی با تاکید بر اینکه ثبت نام مستأجران تنها از طریق سامانه توانمندسازی ۲۰۲۰ محله کمتر برخوردار کشور صورت می‌گیرد، توضیح داد: مدیران خانه‌های هلال در محلات تحت تولی‌گری هلال احمر در ۱۵۸ شهرستان کشور، موظف هستند در فاصله ۲۳ خرداد تا ۴ تیرماه ۱۴۰۳ مستأجران محله خود را شناسایی و در ثبت‌نام آن‌ها برای طرح مسکن در سامانه ستاد توانمندسازی همکاری کنند.

به گفته وی، تامین مسکن خانوارهای مشمول این طرح، در چارچوب نهضت ملی مسکن است اما شرایط و امتیازات ویژه‌ای دارد تا راه خانه‌دار شدن خانوارهای ساکن در محلات کم‌برخوردار را تسهیل کند.

کریمی توضیح داد: این اقدام در چارچوب توافق‌نامه ستاد توانمندسازی محلات کمتر برخوردار کشور با وزارت راه و شهرسازی صورت می‌گیرد.

او در مورد شروط واجدین شرایط این طرح گفت: «مستأجران باید در زمان ثبت‌نام متاهل بوده و تاکنون از وام خرید یا ساخت مسکن استفاده نکرده باشند.»

کریمی افزود: ثبت نام زنان خود سرپرست مشروط به اینکه کمتر از ۳۵ سال سن نداشته باشند، مانعی ندارد

گفتنی‌است؛ بیش از دو سال از آغاز طرح ۲۰۲۰ محله کمتر برخوردار کشور می‌گذرد و تولی‌گری این محلات بین ۴ دستگاه هلال احمر، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، سازمان بهزیستی و کمیته امداد تقسیم شده‌است. در این طرح ساکنان محلات، خدمات متنوع بهداشتی، درمانی و فرهنگی دریافت می‌کنند و از دوره‌های توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی برخوردار می‌شوند.

By شاهین انصافی

خبرنگار اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *