پارس‌فارس

فروش سریع بلیت‌های جشنواره فیلم فجر و اشتیاق زائدالوصف مردم برای دیدن فیلم‌های امسال موجب رونق پردیس‌های سینمایی در کشور شده بگونه ای که بلیت آثار تا روز ۱۶ بهمن به سرعت برق به فروش رفته است.

فروش سریع بلیت‌های جشنواره فیلم فجر در سالی که مردم استقبال غیرقابل‌پیش بینی از سینما نشان دادند و موجب رونق پردیس‌های سینمایی در کشور شدند دور از انتظار نبود. در ادامه رونق سینما علاقه‌مندان به جشنواره فجر نیز دیروز اشتیاق زائدالوصفی برای دیدن فیلم‌ها از خود نشان دادند تا بلیت آثار تا روز ۱۶ بهمن به سرعت برق به فروش برسد. رخدادی که اگر آن را با پروپاگاندای تحریم فجر در سال گذشته مقایسه کنیم، مفاهیم خود را خواهد داشت.

جوان آنلاین در این زمینه نوشت: در جریان فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر روز گذشته سه فیلم موفق شدند در کمتر از ۱۵دقیقه، بلیت تمام سانس‌های خود را تا ۱۶بهمن‌ماه به فروش برسانند: صبحانه با زرافه‌ها، تمساح خونی و بی‌بدن؛ فیلم‌هایی که شهرت فیلمسازان آن‌ها آنقدر برای علاقه‌مندان به سینما جذاب است که برای تماشای آن‌ها در فجر عطش داشته باشند. جواد عزتی که با فیلم تمساح خونی اولین فیلمسازی‌اش را تجربه کرده در لیست پرفروش‌ها قرار دارد. همچنین بلیت فیلم سروش صحت با نام صبحانه با زرافه‌ها نیز خیلی زود فروش رفت. بی‌بدن، اما سومین فیلم پرفروشی بود که با استقبال مردم مواجه شد. فیلمی که گفته می‌شود بر اساس پرونده جنایی آرمان و غزاله ساخته شده است. پرونده‌ای جنجالی که دست‌آخر متهم آن محکوم و اعدام شد.

بازار سیاه دلالان هم داغ شد
دلال‌ها هم از دیروز کار خود را آغاز کردند تا پس از خرید بلیت‌های جشنواره آن را در بازار سیاه با قیمت‌های گزاف به فروش برسانند. تمساح خونی، صبحانه با زرافه‌ها و شه‌سوار آثاری بودند که گفته می‌شود در این فرآیند ۱۲۰ و ۱۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسند. باید انتظار داشت قیمت بلیت‌ها با آغاز جشنواره و در روزهای برگزاری تا سقف چند میلیون تومان هم افزایش پیدا کند.

تقسیم بلیت‌فروشی به دو نیمه
نکته قابل‌توجه راجع به بلیت‌فروشی دیروز این است که در اتفاقی کم‌سابقه، بلیت‌فروشی تنها برای نیمه نخست جشنواره در دسترس قرار گرفت و مشخص نیست به چه دلیل این تصمیم که نیاز به پاسخگویی دارد، بدون اطلاع قبلی صورت گرفته است. همچنین تاکنون تاریخی برای بلیت‌فروشی نیمه دوم جشنواره معین نشده است. محدود کردن این فرآیند به فروش بلیت‌های نیمه نخست می‌تواند حاشیه‌هایی را هم برای این رویداد رقم بزند. اینکه بلیت‌فروشی در این دوره از جشنواره به دو نیمه تقسیم شده از این جهت می‌تواند شبهاتی را ایجاد کند که پس از اتمام نیمه اول، نقدها و تحلیل‌ها درباره فیلم‌ها در رسانه‌ها منتشر می‌شود و می‌توان بر اساس دانسته‌ها و با اطلاعات کامل‌تری بلیت‌های دور دوم را خریداری کرد.
باید امیدوار بود که مجوز سانس‌های فوق‌العاده از همان نخستین روزهای جشنواره، به سینماها اعطا شود، چراکه در این فرآیند فیلم‌ها در رقابت بازار آزاد محک خواهند خورد.

By شهره ماهی صفت

خبرنگار فرهنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *