پارس‌فارس

بررسی داده های یک مرکز افکارسنجی نشان می دهد، مردم تهران موضوع مسکن و اجاره بها را مهمترین اولویت مجلس دوازدهم می دانند.

اقتصاد و معیشت مردم یکی از مهمترین موضوعاتی است که مجلس نشینان می توانند بر آن تاثیر مثبت داشته باشند. در همین زمینه مرکز افکارسنجی سرمایه در نظرسنجی که در زمینه های مختلف انجام داده است، نشان می دهد شهروندان تهرانی موضوعاتی چون مسکن و اجاره بها، مهار تورم و گرانی را مهمترین اولویت مجلس آینده معرفی کرده اند.

مردم تهران در پاسخ به پرسش «اولویتهای اقتصادی که مجلس آینده از نظر شما باید در دستور کار خود قرار دهد را نام ببرید؟» چنین گفته اند:

کانال پارس‌فارس در تلگرام

در خصوص اولویتهای اقتصادی مردم، ۲۰.۹ درصد مسکن و اجاره بها، ۱۷ درصد مهار تورم و گرانی، ۱۵.۴ درصد اشتغال ، ۷.۳ درصد ازدواج آسان جوانان و حمایت از آنها ۴.۸ درصد بهبود وضعیت اقتصادی، ۴.۶ درصد رسیدگی به معیشت مردم، ۴.۴ درصد افزایش حقوق و دستمزدها (بازنشستگان، معلمان و کارگران)، ۳.۱ درصد رسیدگی به بازار خودرو و نظارت بر قیمتها، ۲.۹ درصد مبارزه با اختلاسگران و مفاسد اقتصادی، ۱.۳ درصد نظارت و کنترل دولت بر بازار و قیمتها، ۱.۲ کاهش مالیات اصناف کم درآمد و افزایش مالیات بر ثروتمندان و خانه های خالی ، ۱.۱ درصد خواهان شفاف سازی و ۱۶.۲ درصد از مردم دیگر موارد را در صدر اولویتهای خود بیان کرده اند.

کانال پارس‌فارس در تلگرام

By نیما بختیاری

خبرنگار اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *