سه شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
August 3, 2021
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


بیانیه دفتر نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل در پی جلسه شورای امنیت

۲۹ آذر ۱۳۹۶       ۰۸:۵۳       4614/46478     
 دفتر نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل با بیان اینکه رویکرد آمریکا در قبال برجام در انزوا قرار دارد، با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی از جامعه بین المللی خواست به آمریکا اجازه ادامه تضعیف توافق هسته‌ای را ندهند.  

 به گزارش پارس فارس، دفتر نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک در پی جلسه شورای امنیت درباره برجام بیانیه‌ای مطبوعاتی به شرح زیر صادر کرد:

جلسه امروز شورای امنیت بار دیگر حمایت قوی جامعه بین المللی از برجام را به نمایش گذاشت و اهمیت اجرای کامل این دستاورد مهم دیپلماسی را مورد تایید قرار داد.

این جلسه همچنین ثابت کرد رویکرد غیر سازنده دولت آمریکا در قبال برجام در انزوا به سر می‌برد. در جلسه امروز، نماینده دایم آمریکا اتهاماتی ساختگی به ایران وارد کرد بدون این که از فعالیت‌های نظامی بی‌ثبات کننده دولت متبوع خود در منطقه و صدور میلیارد‌ها دلار تسلیحات پیشرفته که بخشی از آن در اختیار داعش قرار گرفت، سخنی به میان آورد. طرح اتهامات بی پایه و پیوند زدن برجام با موضوعات غیرمرتبط با هدف سرپوش گذاشتن بر تمایلات هژمونیک آن دولت در منطقه خاورمیانه و حاکی از زیاده خواهی است.

تمام طرف‌های برجام متعهد شده اند با حسن نیت برای اجرای برجام و جلوگیری از دخالت در تحقق منافع کامل ناشی از برجام برای ایران به بهترین نحو تلاش کنند. اظهارات نماینده دایم آمریکا در ارتباط با برجام با این تعهد مغایر است. در عین حال، عملکرد کلی آمریکا، سیاست دولت جدید آن کشور در مخالفت علنی با برجام و وضع مجموعه‌ای از تحریم‌های جدید در نقض آشکار با تعهدات برجامی آن دولت است. جامعه بین المللی نباید به ایالات متحده اجازه دهد تا به تضعیف برجام ادامه دهد.

خاطرنشان می‌شود جمهوری اسلامی ایران کاملا به برجام پایبند بوده و این پایبندی در ۹ گزارش پیاپی آژانس بین المللی انرژی اتمی و چهار گزارش دبیرکل سازمان ملل متحد شورای امنیت تصریح شده است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی