پنجشنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
May 13, 2021
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


زنگنه :

تحریم‌ها ارتباطی به طرفین قرارداد ندارند/پیش‌بینی‌های خوبی کردیم

۱۶ تیر ۱۳۹۶       ۱۸:۱۷       28/23418     
 وزیر نفت گفت:اینکه توتال در فاز نخست، بخشی از سرمایه را به پروژه وارد می کند، ارتباطی به احتیاط درباره تحریم ها ندارد و به دلیل ماهیت پروژه است.  

 

بیژن زنگنه، وزیر نفت در پاسخ به پارس فارس مبنی بر اینکه ممکن است به دلیل بازگشت تحریم ها، بخش دوم سرمایه گذاری توتال در فراساحل فاز11 پارس جنوبی انجام نشود، گفت: چنین چیزی ممکن نیست. این یک قرارداد است. اما بحث تحریم ها جدا است و ارتباطی به طرفین قرارداد ندارد و یک اقدام در سطح بین المللی است.

وی افزود: اما پیش بینی های خوبی به این منظور در این قرارداد انجام شده است که در صورت به وجود آمدن شرایط خاص، چه تصمیم و اقدامی باید انجام شود.

وزیر نفت ادامه داد: اینکه توتال در فاز نخست بخشی از سرمایه را به پروژه وارد می کند، ارتباطی به احتیاط درباره تحریم ها ندارد و به دلیل ماهیت پروژه است. به عبارتی دیگر نباید کل حجم سرمایه را یکجا به پروژه آورد؛ چراکه توسعه بخش دوم این فاز باید در شرایطی انجام شود که افت فشار در مخزن انجام شود.

به گزارش مهر، توسعه بخش فراساحل فاز 11 پارس جنوبی به کنسرسیومی شامل شرکت توتال فرانسه، شرکت ملی نفت چین و شرکت پتروپارس، به رهبری توتال، سپرده شد. طی این قرارداد که به روش قراردادهای جدید نفتی موسوم به آی.پی.سی منعقد شده است، قرار است حدود 5 میلیارد دلار سرمایه خارجی وارد کشور شده و در این پروژه سرمایه گذاری شود.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی