سه شنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
May 18, 2021
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


تحریم های جدیدی علیه کره شمالی از سوی شورای امنیت

۱۳ خرداد ۱۳۹۶       ۱۴:۰۲       42/20634     
 شورای امنیت سازمان ملل به اتفاق آرا ۱۵ فرد و چهار نهاد و شرکت کره شمالی را به علت ارتباطشان با برنامه‌های موشکی و هسته‌ای این کشور تحریم کرد.

 به گزارش پایگاه خبری پارس فارس، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، با این حال مخالفت سرسختانه چین در شورای امنیت سازمان ملل مانع یک سری تحریم‌های شدید دیگر آمریکا علیه کره شمالی شد.

با وجود آن که در تحریم های جدید طیفی از مقامهای مرتبط با کره شمالی اعم از مقام ناظر بر عملیات‌های جاسوسی و جمع آوری اطلاعات در خارج از این کشور را مورد ممنوعیت سفر و انسداد دارایی ها قرار می دهد اما در عین حال تحویل نفت به این کشور یا تحریمهای سخت دیگری اعمال نشده است.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل در یک سخنرانی بعد از رای گیری برای تصویب این تحریم ها اظهار کرد: شورای امنیت سازمان ملل پیامی روشن به کره شمالی داد مبنی بر این که باید شلیک موشک‌های بالستیک را متوقف کرده و یا با تبعاتش روبرو شود.

او درعین حال بر یک سری شرایط سخت به منظور مذاکره با کره شمالی تاکید کرد که شامل متوقف کردن همه پرتابهای موشکی و آزمایشات هسته‌ای و در پیش گرفتن "اقدامات ملموس" برای برچیدن برنامه تسلیحات هسته‌ای خود است.

با وجود آن که هیلی گفت آمریکا خواهان راه حل از طریق مذاکره برای برنامه هسته‌ای کره شمالی است و به دنبال تغییر حکومت در این کشور نیست اما تاکید کرد: همه گزینه‌ها برای پاسخ به اقدامات تحریک آمیز آینده کره شمالی روی میز است.

او از همه کشورها خواست روابط دیپلماتیکشان را با کره شمالی قطع کنند، تجارت غیرقانونی با این کشور را متوقف کنند و تلاشهایشان را برای در هم شکستن حلقه های قاچاق و جلوگیری از اعتباررسانی به برنامه های هسته ای و موشکی کره شمالی تشدید سازند.

هیلی گفت: علاوه بر تبعات دیپلماتیک و مالی، آمریکا آماده برخورد با تجاوزگری کره شمالی از طریق ابزارهای دیگر در صورت لزوم است.

این در حالی است که لیو جیه‌یی، سفیر چین در سازمان ملل گفت که این قطعنامه بر اهمیت حفظ صلح و امنیت در شبه جزیره کره و شمال شرق آسیا تاکید کرده و تعهد شورای امنیت برای حل و فصل سیاسی و دیپلماتیک و صلح آمیز مساله کره شمالی و اهمیت دادن به کاهش تنشها را ابراز کرده است.

او اظهار کرد:چین از همه طرفها می خواهد این قطعنامه را اجرا کنند و به دنبال حل و فصل صلح آمیز مساله هسته‌ای کره شمالی با تقویت تلاشها برای خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره و حمایت از صلح و گفت‌وگو باشند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی