پنجشنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
May 13, 2021
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


وزیر علوم خبر داد:

131 آزمایشگاه مرکزی دانشگاه ها با محصولات ایرانی تجهیز می شود

۴ اردیبهشت ۱۳۹۶       ۱۳:۱۶       0/16943     
  وزیر علوم،تحقیقات و فناوری گفت: 131 آزمایشگاه مرکزی در دانشگاه ها و مراکز علمی با محصولات تولید داخل تجهیز و راه اندازی می شوند.

  محمد فرهادی روز دوشنبه در آیین اغاز به کار پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در نمایشگاه بین المللی تهران افزود: تاکنون بیش از 50 آزمایشگاه مرکزی در دانشگاه ها و مراکز علمی کشور با استفاده از تجهیزات تولید داخل تکمیل و راه اندازی شده است.
وی بیان کرد در سال های نخست فعالیت دولت یازدهم تحریم های ظالمانه، بدهی دانشگاه ها و سایر محدودیت ها و نیز عدم خرید محصولات خارجی، موجب شد که تولیدات داخل از رشد و کیفیت خوبی برخوردار شوند و نیاز مراکز علمی کشور را رفع نمایند.
فرهادی اظهار کرد: با توجه به ایجاد فرهنگ اقتصاد دانش بنیان در کشور و نیز فعالیت 39 پارک علم و فناوری و هزار شرکت دانش بنیان فعال در پارک ها خوشبختانه 32 هزار شغل ایجاد شده که از این تعداد، ایجاد حدود 10 هزار شغل به سه سال گذشته برمی گردد.
وی یادآور شد: بعد از توافقات برجام؛ ارتباط ایران با مراکز علمی دنیا بیشتر شد و حرکت رو به جلویی با مراکز علمی دنیا داریم بطوریکه هفته گذشته یک تیم 121 نفره از کشور ایتالیا شامل اساتید و روسای شرکت های ایتالیایی در ایران حضور یافتند و تفاهم نامه هایی در زمینه تحقیقات و اموزش بین دو کشور منعقد شد که در راستای آن اقدامات گسترده ای انجام خواهد شد.
وی تصریح کرد: همچنین تعاملات بسیار خوبی در زمینه تحقیقات آموزش با کشور روسیه مورد تفاهم قرار گرفته است.

**صادرات 500 میلیون دلار محصولات دانش بنیان در 3 سال گذشته
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در حاشیه بازدید از پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در جمع خبرنگاران، از صدور بالغ بر 500 میلیون دلار محصولات دانش بنیان در سه سال گذشته خبر داد.
فرهادی با بیان این که وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در چند سال گذشته قوانین و مقررات مربوط به شرکت های دانش بنیان و نیز بازار داخل و صادرات را پیگیری کرده اند، ادامه داد: با توجه به ایجاد فرهنگ دانش بنیان در کشور، محصولات تولید شده توسط شرکت های داخلی از کیفیت مطلوبی برخوردار است به طوری که برخی از این محصولات به کشورهای روسیه و چین صادر می شود.
وی یاد آور شد: در راستای حمایت از تولید داخل، وزارت علوم و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری طی تفاهمنامه ای اعتباراتی در حدود 60 تا 70 میلیارد تومان به طور مشترک برای پیش خرید دانشگاه ها و تجهیز آزمایشگاه های مراکز علمی با استفاده از محصولات عرضه شده در نمایشگاه های ساخت ایران فراهم کرده است.
فرهادی افزود: در نمایشگاه سال گذشته 2 هزار و 760 میلیارد تومان پیش فاکتور برای دانشگاه ها صادر شد، امسال نیز در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران بیش از 10 هزار محصول عرضه شده است و امیدواریم دانشگاه ها بتوانند محصولات مورد نیاز خود را خریداری کنند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی