جمعه، ۱۰ آذر ۱۴۰۲
December 1, 2023
  جستجو

قوانین و مقررات

قوانین اجرایی

کلیه بندهای ذکرشده در این صفحات، برداشت نهایی از سیاست امنیت اطلاعات پارس فارس است که سعی در احترام میان حقوق سایر کاربران پارس فارس و سایت پارس فارس و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی و انجام کلاه‌برداری در بستر فراهم‌شده از سوی پارس فارس، تنظیم و تدوین‌شده است. بر اساس سیاست امنیت اطلاعات پارس فارس، چنانچه پارس فارس تصمیم به اعمال تغییرات در سیاست امنیت اطلاعات و یا قوانین باشد، می‌بایست یک ماه قبل از اعمال تغییرات کاربران را از طریق نمایش هشدارها در وب‌سایت، مطلع سازد. لازم است کاربران نیز هرچند وقت یک‌بار قوانین را مطالعه کرده و از تغییرات احتمالی مطلع گردند.دسترسی به قوانین همواره از طریق آدرس/ امکان‌پذیر خواهد بود.

*توجه: لطفاً تمامی صفحات را به‌طور کامل و دقیق مطالعه نمایید.

 1. سایت پارس فارس در ایران مدیریت‌شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. لذا چنانچه کاربری اقدام به تهیه مطلب به صورت غیرقانونی کند اطلاعات وی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده خواهد شد.
 2. علاوه بر تهیه مطلب خلاف قوانين جمهوری اسلامی ايران در پارس فارس، شئونات اسلامی ، جناح گیری سیاسی، موارد مبتذل و کذب نيز در پارس فارس ممنوع ميباشد. در صورت مشاهده، حساب کاربری کاربران خاطی مسدود خواهد شد.
 3. استفاده از سرويس پارس فارس در اشتراک گذاری مطالبی که دارای مضامين غیر قانونی، مضر، تهدید کننده، توهین آمیز، زیان آور، غیر اخلاقی، افترا آمیز و مبتذل باشد و همینطور سايتهايی که به نژاد ، گروه و یا دسته خاصی از مردم توهین کرده باشند مجاز نميباشد و در صورت مشاهده، شناسه کاربری خاطی، توقيف خواهد شد.
 4. استفاده از سرويس پارس فارس به منظور تولید محتوای غير قانونی مطالب دارای حق چاپ و نشر (copyright) مجاز نميباشد و در صورت مشاهده و يا گزارش، شناسه کاربری خاطی، متوقف خواهد شد.
 5. استفاده از سرويس پارس فارس، در موارد تبلیغات غیر قانونی داخل محتوای مطلب ممنوع میباشد و در صورت مشاهده شناسه کاربری خاطی، توقیف خواهد شد
 6. استفاده از سرويس پارس فارس، برای تهیه مطلب در موارد زير، مجاز نميباشد:
  1. تمامی موارد منع شده در قانون جرائم رایانه‌ای کشور
  2. هرگونه آموزش هک و نفوذ و دسترسی غیرمجاز
  3. مطالبی که به نحوی حقوق ناشر را رعایت نمی‌کنند (خلاف قوانین کپی‌رایت)
  4. مطالب فرهنگی و هنری که به تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران نرسیده باشند
  5. تبلیغات سیگار و سایر مواد دخانی
  6. تبلیغات مواد مخدر و روان‌گردان
  7. تبلیغات مشروبات الکلی و نوشیدنی‌های سکرآور
  8. ایجاد خشونت و ازدحام
  9. مطالبی که برای مخاطب خطر جدی در پی دارد
  10. مطالبی که انتشار آن‌ها طبق قانون ممنوع است
  11. مطالبی که مبادله آن‌ها مغایر با آداب اسلامی است
  12. مطالبی که انجام فعالیت‌های غیرقانونی را به نحوی تشویق یا تسهیل می‌کنند
 7. انتشار ویروس‌های اینترنتی به‌منظور سوءاستفاده از حساب کاربران پارس فارس مجاز نیست و در صورت مشاهده با شناسه کاربر خاطی برخورد شده و همچنین موضوع از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد.
 8. جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات شخصی درباره سایر کاربران برای اهداف تجاری از طریق پارس فارس ممنوع است و در صورت مشاهده با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
 9. پس از عضویت اولیه، پارس فارس اطلاعات واردشده را بررسی و به‌صورت مرحله‌به‌مرحله سطح تأیید کاربر را افزایش خواهد داد برای انجام عملیات تأیید، پارس فارس با تلفن واردشده تماس می‌گیرد، و کپی کارت ملی کاربر را نیز درخواست می‌کند.
 10. افراد زیر سن 13 مجاز به عضویت در سایت پارس فارس و استفاده از خدمات پارس فارس نمی‌باشند.
 11. استفاده از چند نام کاربری برای یک شخص در پارس فارس ممنوع بوده و در صورت مشاهده موارد تخلف، سایر شناسه‌های کاربری مربوط به شخص خاطی، توقیف خواهد شد.
 12. بر طبق سیاست امنیت اطلاعات، پارس فارس متعهد می‌شود که از اطلاعات خصوصی کاربران محافظت کند و این اطلاعات را مخفیانه نزد خود نگه دارد و برای سایر اشخاص فاش نکند. البته به‌استثنای مواردی که به‌موجب قانون مجبور به انجام این کار باشد.
 13. پارس فارس هیچ‌گاه از کاربران خود، اطلاعاتی را از طریق ایمیل درخواست نخواهد کرد. سایر درخواست‌های پارس فارس از طریق تیکت ها و درون وب‌سایت پارس فارس انجام می‌شود و از ایمیل تنها به‌منظور اطلاع‌رسانی و یا درخواست مشاهده لینک‌هایی درون وب‌سایت پارس فارس استفاده خواهد شد.
 14. پارس فارس از کاربران خود می‌خواهد، حتماً شناسه کاربری و کلمه عبور خود را در صفحاتی که دارای آدرس پارس فارس دات آی آر (parsfars.ir) است، وارد کنند. اطلاعات این صفحات، توسط گواهینامه ssl محافظت می‌شوند و بنابراین برای امنیت بیشتر صفحات با پیشوند https در دسترس کاربران قرار می‌گیرند. بدیهی است در صورت واردکردن اطلاعات در آدرس‌هایی به‌جز آدرس parsfars.ir مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با کاربر موردنظر است.
 15. به سبب جلوگیری از کلاه بردای، هر کاربر در پارس فارس امکان واردکردن شماره‌حساب‌های خود و شماره کارت‌های خود را دارد. کاربران می‌بایست تنها شماره‌حساب‌هایی که به نام آن‌ها است را وارد کنند و پارس فارس هیچ مسئولیتی در مورد حساب‌ها و کارت‌های متصل بانام افراد دیگر در حساب شخص دیگر نخواهد داشت. برای تأیید حساب واردشده، پارس فارس کپی کارت را از کاربر دریافت و در پایگاه داده‌های خود آرشیو می‌کند.
 16. هیچ تراکنشی به‌صورت خروجی  از حساب‌ها و کارت‌های دارای نام متفاوت بانام کاربر عضو موردپذیرش نیست و پارس فارس وجه ورودی را (در صورت انتقال از کارت یا حساب با نام شخصی به‌جز شخص واردکننده وجه) به‌حساب مبدأ برگشت خواهد زد. به‌طور مثال اگر کاربری با نام X در پارس فارس عضو شده و با کارت فرد دیگری به نام Y وجه را به در پارس فارس وارد کند، پارس فارس وجه را با کسر کارمزد بانکی احتمالی به‌حساب Y برگشت خواهد زد. در مورد وجه خروجی نیز از کاربر خواسته می‌شود تا حساب‌ها و کارت‌های به نام خود را وارد کرده و از واردکردن اطلاعات حساب‌های متفرقه، خودداری کند.
 17. از زمان درخواست خروج وجه تا زمان واریز به‌حساب ممکن است زمانی بین ۱ تا ۴ روز کاری سپری شود. این زمان به سبب اطمینان از صحت فعالیت و بر طبق سیاست امنیت اطلاعات پارس فارس است. همچنین برای کاربران سطح تأیید طلائی این زمان مابین ۱ تا ۴۸ ساعت کاری خواهد بود.
 18. به سبب تعامل با بانک‌ها، سایر تراکنش‌های خروجی پارس فارس بر اساس قوانین داخلی بانک‌های جمهوری اسلامی و شبکه شتاب انجام می‌شود. یکی از قوانین مهم در این شبکه امکان بازگردانی وجه انتقالی از این شبکه تا پایان آن روز است که تراکنش‌های پارس فارس نیز شامل این قانون می‌باشند. به سبب اطمینان بیشتر و بر اساس قانون ذکرشده فوق، پارس فارس این اجازه را خواهد داشت که حداکثر تا 24 ساعت از انجام تراکنش وجه را به‌حساب مبدأ برگشت بزند. البته در این شرایط لازم است پارس فارس اطلاعات برگشتی را به صاحب حساب مقصد ارائه کند.
 19. مطلبنگارانی که از سرویس پارس فارس استفاده می‌کنند، دارای سیاست امنیت اطلاعات و قوانین خاص خود می‌باشند. چراکه در صورت سوءاستفاده‌های احتمالی، مسئولیتی بر عهده پارس فارس نیست
 20. اگرچه سیاست امنیت اطلاعات پارس فارس بر مبنای جلوگیری از سوءاستفاده و کلاه‌برداری تدوین‌شده است و فعالیت سایر کاربران بر این مبنا ارزیابی می‌شود، اما پارس فارس هیچ مسئولیتی در قبال کلاه‌برداری‌های انجام‌شده، توسط کاربران ندارد. چنانچه موردی در این مبنا به پارس فارس گزارش شود (به‌طور مثال تقلب در بازدید) امکان پیگیری از طریق مراجع قانونی برای پارس فارس وجود دارد و در صورت درخواست مراجع ذیصلاح اطلاعات کاربر خاطی در اختیار آن‌ها قرار داده خواهد شد.
 21. پارس فارس به‌شدت با اسپم مخالفت می‌کند و در صورت مشاهده اسپم از سوی کاربران خود، حساب کاربر خاطی را مسدود می‌کند.
 22. هرگونه سوءاستفاده از سرویس پارس فارس و یا استفاده ماشینی از سرویس پارس فارس، بدون هماهنگی با این وب‌سایت ممنوع بوده و در صورت مشاهده با کاربر خاطی، برخورد خواهد شد.
 23. هرگونه فعاليت تبليغاتی بر عليه پارس فارس ممنوع بوده و در صورت مشاهده حساب کاربر خاطی توقيف خواهد شد. بديهی است در صورت توقيف حساب کاربری، پارس فارس موظف به تسويه حساب تراکنش های موجود با کاربر ميباشد.
 24. کاربران پارس فارس می‌بایست هرگونه تغییر تلفن و آدرس خود را از طریق تیکت به اطلاع سایت برسانند. بدیهی است در صورت مشاهده اشکال در آدرس و تلفن، حساب کاربری خاطی، توقیف خواهد شد
 25. هیچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد یا شرکت دیگر را ندارد. بدیهی است در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب آن بر عهده اطلاعات فرد یا شرکت ثبت‌شده در پارس فارس است.
 26. کاربر پارس فارس که به‌عنوان نویسنده مطلب فعالیت می‌کند، موظف است نسبت به ارسال مطلب معتبر متعهد بوده و از انتشار مطالب کذب خودداری کنند، در صورت مشاهده دسترسی کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
 27. پارس فارس ميتواند در هر زمان که به فعاليت يا اطلاعات هويتی کاربری مشکوک شد، حساب کاربر را توقيف و مدارک هويتی و شناسائی بيشتر را از کاربر درخواست کند. پس از ارسال مدارک درخواست شده توسط پارس فارس، پارس فارس ملزم به آزاد سازی حساب کاربر و اجازه دسترسی به فعاليت در پارس فارس نمايد.
 28. کاربران می‌توانند در صورت عدم تمایل به فعالیت، حساب کاربری خود در پارس فارس را بنا به درخواست خود از طریق تیکت، متوقف کنند. پارس فارس کاربر موردنظر را توقیف می‌کند اما از پایگاه داده‌های خود حذف نمی‌کند. این کار به‌منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش‌های آن‌ها، انجام می‌شود.
 29. پارس فارس اجازه دارد، کاربرانی که خلاف قوانین فوق را اجرا می‌کنند متوقف کرده و تصمیم‌گیری نهائی در مورد حساب و موجودی آن را به‌صراحت به کاربر متخلف اعلام نماید.
 30. پارس فارس از کاربران خود می‌خواهد، چنانچه قوانین فوق را قبول دارید نسبت به عضویت در سایت اقدام کنید و چنانچه مایل به ادامه فعالیت نیستید درخواست توقیف شناسه کاربری خود را از طریق بخش تیکت ها اعلام کنید. چنانچه در رابطه با قوانین سایت سؤالی دارید از طریق بخش «پشتیبانی» پیام بفرستید.
 31. انتشار ویروس‌های اینترنتی به‌منظور سوءاستفاده از حساب کاربران پارس فارس مجاز نیست و در صورت مشاهده با شناسه کاربر خاطی برخورد شده و همچنین موضوع از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد.

 Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی