پارس‌فارس

به گفته مشاور معاون امور رفاهی وزیر تعاون،‌ در قالب طرح فجرانه ۳۲ هزار میلیارد تومان کالای خوراکی ایرانی در سفره مردم قرار گفت.

سید رضا یحیوی مشاور معاون امور رفاهی و اقتصادی وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی در بازدید از غرفه فارس در نمایشگاه ۲۴ مطبوعات گفت: آخرین وضعیت اجرایی طرح فجرانه نشان می‌دهد که ۸ همت از بودجه یارانه مضاعف دولت و ۲۴ همت آورده مردم در طرح فجرانه از ۱۱ قلم کالای خوراکی سر سفره مردم کشور رفته و باعث رونق کارخانه‌های تولید داخلی شده است.

وی میزان مشارکت مرد از طرح فجرانه یارانه مضاعف را از ۱۸ بهمن تا کنون ۶۰ درصد عنوان کرد و گفت: طرح فجرانه تا ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ ادامه دارد.

کانال پارس فارس در تلگرام

یحیوی مردم در دهکهای یک تا ۷ درآمدی با یارانه مضاعف طرح فجرانه می‌توانند از ۱۱ قلم کالای خوراکی که بر اساس مطالعات انستیتوی تغذیه تعیین شده و تامین کننده نیاز بدن به کالری،‌ پروتئین، ویتامین و ریزمغذی‌ها خریداری کنند.وی همچنین گفت: ۲۱۱ هزار فروشگاه خرد در کشور و ۱۱ فروشگاه زنجیره‌ای و دو فروشگاه بزرگ اینترنتی به طرح کالابرگ متصل هستند.

وی در مورد روش اطلاع مردم از دهک درآمدی خود،‌گفت: از طریق سامانه حمایت وزارت کار اقدام کنند.وی قیمت سبد ۱۱ قلم کالای کالابرگ را با وزن مشخص در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۵۲۳ هزار تومان و نرخ امروز آن را ۷۴۳ هزار تومان عنوان کرد که تفاوت این دو رقم ۲۲۰ هزار تومان در قالب طرح فجرانه به مشمولان ۷ دهک کم درآمدی اختصاص یافته است.

#کالابرگ_الکترونیکی

#طرح_فجرانه

#سبد_غذایی

By نیما بختیاری

خبرنگار اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *