پارس‌فارس

محمود احمدی‌‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران صبح روز یکشنبه با حضور در وزارت کشور رسما به عنوان نامزد در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

ویدیویی که کانال تلگرامی نزدیک به محمود احمدی‌نژاد پیش‌‌تر منتشر کرده بود حکایت از تصمیم وی برای حضور در محل ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری داشت.

وی پیش از ثبت نام به جمعی از هوادارانش که دور او گردآمده بودند، گفته بود: «علیرغم اینکه می‌دانم چه مسائلی در راه است و چه حوادث و شرایطی در انتظار است گفتم باید تبعیت کنم و امروز در وزارت کشور حاضر می‌شوم».

آقای احمدی‌نژاد بر اساس آنچه پایگاه اینترنتی دولت بهار آورده شب گذشته در جمع هوادارانش در میدان ۷۲ نارمک تهران اولویت نخست کاری خود را در صورت پیروزی در انتخابات حل مشکلات اقتصادی کشور عنوان کرده و یادآور شده بود که «البته مسائل دیگری هم هست که در وقت خودش بایستی پیگیری شود.»

وی در این خصوص تصریح کرده بود: «مشکلات امروز زیاد است ولی آن چیزی که در صدر مسائل است، مسائل اقتصادی و بحث معیشت مردم است که اولویت اول است. مردم باید بتوانند برای آینده شان برنامه ریزی کنند.»

جمعی از هواداران و حامیان آقای احمدی نژاد پیش از حضور وی با در دست داشتن پرچم‌های ایران مقابل ستاد انتخابات وزارت کشور گردهم آمده بودند.

محمود احمدی‌نژاد پس از ثبت نام به عنوان نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایران در جمع خبرنگاران گفت: «مهمترین انگیزه هدف و برنامه کاری بنده تمرکز بر حل مشکلات معیشتی مردم از طریق سامان بخشیدن به وضع اقتصادی کشور ارتقاء و بهبود فضای کسب و کار پایان بخشیدن به رانت و انحصار و محدود ساختن دخالت‌های بی‌رویه دولت رفع موانع و گشایش هر چه بیشتر برای فعالان اقتصادی و کار آفرینان و بستر سازی برای توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی خواهد بود.»

شیخ الاسلامی، وزیر کار احمدی نژاد، جوانفکر، مدیرعامل سابق خبرگزاری ایرنا، علیرضا بیگی، نماینده سابق تبریز و مرتضی تمدن، استاندار سابق تهران از جمله همراهان رئیس دولت‌های نهم و دهم ایران هنگام ورود به ستاد انتخابات وزارت کشور بودند.

ورود محمود احمدی‌نژاد به ستاد انتخابات وزارت کشور
ورود محمود احمدی‌نژاد به ستاد انتخابات وزارت کشور

چهارمین روز ثبت‌نام ؛ وزیر ارشاد دولت سیزدهم و رئیس بنیاد شهید نامزد شدند

افراد دیگری که خواهان نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری ایران هستند روز یکشنبه در چهارمین روز ثبت نام این انتخابات در وزارت کشور حضور یافتند.

محمد مهدی اسماعیلی، وزیر ارشاد در دولت سیزدهم یکی از این نامزدها بود که پس از ثبت نام گفت: «مردم خواهان ادامه راه رجایی و رئیسی هستند.»

مسعود زریبافان رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران دولت دهم به همراه محمد علی آبادی رئیس کمیته ملی المپیک در دولت نهم نیز از جمله دیگر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هستند که صبح یکشنبه برای ثبت نام وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شدند.

آقای زریبافان بر اساس آنچه خبرگزاری رسمی ایران در گزارش خود آورده، گفته است که قصد دارد «دولت خدمت و مجاهدت برای حل مشکلات کشور» را تشکیل دهد.

سعید جلیلی، علی لاریجانی، محمد خوش چهره، عبدالناصر همتی، مسعود پزشکیان، سید وحید حقانیان و علیرضا زاکانی، از جمله چهره‌های شاخصی بودند که طی سه روز نخست نام‌نویسی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران، ثبت نام کرده بودند.

انتخابات زودهنگام چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ایران در پی سانحه سقوط بالگرد رئیس دولت سیزدهم در آذربایجان شرقی برای روز هشتم تیر برنامه‌ریزی شده است.

By علی بختیاری

خبرنگار سیاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *