پارس‌فارس

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکهمناطق شمالی پایتخت بیشتر سفیدپوش هستند از ممنوعیت تردد موتورسیکلت در هنگام بارش و لغزندگی معابر خبر داد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ سرهنگ فیروز کشیر با توجه به وضعیت بارش در پایتخت درباره رانندگی خودروها گفت: با توجه به بارش نزولات آسمانی پلیس راهور فاتب به رانندگان عزیز توصیه می‌کند که در این شرایط به هیچ عنوان از موتورسیکلت برای تردد استفاده نکنند.

وی ادامه داد: تردد موتورسیکلت سواران برابر ماده ۱۶۹ آیین نامه راهور در سطح معابر لغزنده و حین بارندگی ممنوع است لذا به موتورسواران عزیز توصیه می‌شود از تردد و حرکت در معابر بویژه هنگام بارندگی به جهت ایمنی و حفظ جان خود پرهیز کنند.

سرهنگ کشیر بیان داشت: موتورسیکلت دو چرخ دارد و به واسطه همین نسبت به دیگر وسایل نقلیه آسیب‌پذیر‌تر است و دلیل توصیه به عدم تردد و عدم حرکت در معابر و روزهای بارانی همین نکته است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ به رانندگان توصیه کرد: تیغه‌های برف پاک کن را تمیز و سالم نگه دارند چرا که اگر این برف پاک کن در هنگام بارشها نتواند شیشه را به خوبی پاک و تمیز کند راننده در رانندگی و دید مقابل خود قطعا دچار مشکل می‌شود.

سرهنگ کشیر افزود: نکته مهم رانندگی در آب و هوای برفی این است که رانندگان با توجه کامل به مقابل و اطراف برانند، سرعت مجاز و مطمئنه را رعایت نموده و در نظر داشته باشند با توجه به کاهش میدان دید، رانندگی در این آب و هوا نیازمند دقت بیشتری است.

کانال پارس‌فارس در تلگرام

سرهنگ کشیر ادامه داد : قبل از حرکت حتما مخزن شیشه شوی و باک بنزین خودرو را پر کرده و از سالم بودن سیستم بخاری خودرو مطمئن شده و قبل از حرکت نسبت به بازدید موارد ذکر شده اقدام کنند؛ همچنین از سرعت و سبقت در معابر لغزنده حین بارش نزولات آسمانی پرهیز نموده و با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد نمایند.

وی افزود: بارش احتمال برخورد و تصادفات خودروها را به‌علت لغزنده بودن سطح راه و معابر چندین برابر می‌کند به همین دلیل است که رانندگی در این شرایط سعه صدر بیشتری از رانندگان را می طلبد و با توجه به لغزنده بودن معابر رانندگان باید فاصله طولی بیشتری را با خودروی مقابل رعایت نمایند تا امکان تصادف را به حداقل ممکن برسانند تا اگر اتفاقی افتاد بتوانند خودروی خود را کنترل کرده و از تصادف با خودروی جلویی اجتناب ورزند سرهنگ کشیر خاطرنشان کرد: رانندگان در روز های بارانی و برفی حتما با سرعت مطمئنه حرکت کرده و فاصله طولی را با خودروی مقابل بیش از پیش رعایت کرده و از عجله و شتاب در رانندگی خودداری کنند.

By شاهین انصافی

خبرنگار اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *