پارس‌فارس

یک تحلیلگر اسرائیلی در مقاله‌ای در نشریه جروزالم‌پست خواستار تحریک اختلاف‌های قومیتی در ایران و تجزیه آن به ۵ تا ۶ کشور شده است.

«مردخای کیدار»، تحلیلگر اسرائیلی و افسر سابق اطلاعات نظامی ارتش این رژیم در این مقاله خواستار تحریک اختلاف‌های قومیتی و تجزیه ایران به ۵ تا ۶ کشور شده است.

در حالی که برنامه‌های آمریکا و اسرائیل در چند دهه گذشته برای تجزیه‌طلبی در ایران همواره با شکست مواجه شده نگارنده در یادداشت خود تجزیه را بهترین راهکار برای از بین بردن برنامه هسته‌ای ایران دانسته است.

کیدار می‌نویسد: «پرسش اینجاست که مردم ایران چگونه به بهرترین نحو می‌توانند برنامه هسته‌ای این کشور را سرنگون کنند؟ پاسخ در براندازی از طریق اقلیت‌های قومی نهفته است.»

کانال پارس‌فارس در تلگرام

تحلیلگر جروزالم‌پست مدعی شده چنانچه اقوام گوناگون در ایران برای سرنگونی حکومت ایران متحد شوند جمهوری اسلامی ایران ساقط شده و «برنامه هسته‌ای ایران به زباله‌دان تاریخ خواهد پیوست.»

او نوشته است: «چنانچه جامعه بین‌المللی اهمیتی برای متوقف کردن سریع برنامه هسته‌ای ایران قائل است بایستی تمامی اقدامات لازم را برای تقویت اقلیت‌های قومی ایران که خواستار جدایی از رژیم و ایجاد کشورهای قومی در ایران هستند انجام دهد.»

کیدار مدعی شده در صورت وقوع این اتفاق، تهدید حزب‌الله، حماس و گروه‌های حامی ایران در عراق و سوریه و یمن به سرعت از بین خواهد رفت و احتمال آنکه اسرائیل و خاورمیانه در صلح و امنیت زندگی کنند افزایش خواهد یافت.

تحلیلگر اسرائیلی مدعی شده بعد از فروپاشی ایران یکپارچه و شکل‌گیری ۵ تا ۶ کشور بر مبنای گرایش‌های قومیتی، دنیا به مکانی امن‌تر و بهتر تبدیل خواهد شد.

By علی بختیاری

خبرنگار سیاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *