پارس‌فارس

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی با اعلام اینکه خرید تضمینی گندم از کشاورزان از ابتدای فصل برداشت تاکنون از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن گذشت، گفت: تا امروز ۵۰ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.

سهراب سهرابی امروز (شنبه ۱۹ خرداد) درباره آخرین وضعیت تولید و خرید تضمینی گندم از کشاورزان، اظهار داشت: از ابتدای فصل برداشت گندم تا کنون بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن گندم به ارزش ۶۲ هزار میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است.

وی با اعلام اینکه ۳۰ هزار میلیارد تومان پول گندمکاران امروز توسط سازمان برنامه و بودجه پرداخت شده است، افزود: با این اقدام دولت، تا کنون حدود ۵۰ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده و مابقی نیز طبق روال پرداخت می‌شود.

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: طبق آمارها بیشترین میزان خرید گندم با یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن مربوط به استان خوزستان، ۷۰۰ هزار تن مربوط به استان گلستان، ۳۵۰ هزار تن مربوط به استان فارس و ۲۸۰ هزار تن مربوط به استان ایلام است.

سهرابی خاطرنشان کرد: برداشت گندم از ابتدای فروردین ماه امسال آغاز و تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت.

داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور امروز از پرداخت بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان مطالبات گندمکاران طی دو روز گذشته خبر داد و اعلام کرد: این مبلغ مستقیماً به حساب کشاورزان واریز شده است.

By نیما بختیاری

خبرنگار اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *