پارس‌فارس

رقابت‌های مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ روز دوشنبه با برتری قطر، میزبان این مسابقات مقابل چین و پیروزی تاجیکستان مقابل لبنان دنبال شد.

حسن الهیدوس تنها گل تیم ملی قطر مقابل چین را به ثمر رساند تا این دیدار با نتیجه ۱ بر صفر به سود میزبان رقابت‌ها به پایان برسد.

والی تماشایی حسن الهیدوس که می‌تواند یکی از زیباترین گل‌های این مسابقات برگزیده شود از روی پاس اکرم عفیف به تور دروازه چین نشست.

در دیگر مسابقه این گروه، تاجیکستان که با یک گل از لبنان عقب بود ابتدا موفق شد بازی را به تساوی بکشاند و سپس در وقت‌های تلف شده با زدن گل برتری، صاحب یک پیروزی چشمگیر شد.

باسل جرادی، هافبک تهاجمی لبنان در دقیقه ۴۷ گل نخست این مسابقه را برای تیم‌اش به ثمر رساند. لبنان اما در دقیقه ۵۵ به دلیل اخراج یکی از بازیکنانش پس از انجام یک خطای خشن ۱۰ نفره شده بود.

تاجیک‌ها در دقیقه ۸۰ از روی یک ضربه آزاد تماشایی به گل تساوی مقابل لبنان دست یافتند. تیم ملی تاجیکستان پیش‌تر در دقیقه ۶۹ نیز موفق به باز کردن دروازه لبنان شده بود که پس از بازبینی ویدیویی به دلیل آفساید از سوی داور مردود اعلام شد.

گل برتری تاجیک‌ها در این مسابقه در دومین دقایق وقت‌های اضافه توسط نورالدین از روی یک ضربه سر تماشایی از درون محوطه جریمه به ثمر رسید.

در پایان رقابت‌های مرحله گروهی مسابقات در گروه A در نهایت تیم ملی قطر موفق شد با سه برد و ۹ امتیاز به عنوان صدرنشین به دور حذفی مسابقات صعود کند.

تاجیک‌ها هم که برای نخستین بار در این مسابقات حضور یافته بودند پس از کسب ۳ امتیاز دیدار مقابل لبنان به عنوان تیم دوم گروه راهی مرحله بعد شدند.

چین با ۲ امتیاز و لبنان تنها با یک امتیاز در جایگاه سوم و چهارم جدول رقابت‌های گروه A قرار گرفتند و از صعود باز ماندند.

این مسابقات فردا با دو دیدار از گروه C به صورت همزمان دنبال می‌شود؛ تیم ملی ایران مقابل در یکی از این دیدارها مقابل امارات به میدان می‌رود و هنگ‌کنگ نیز به مصاف فلسطین خواهد رفت.

By علی بختیاری

خبرنگار سیاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *