پارس‌فارس

رئیس‌جمهور آمریکا جو بایدن امروز در واکنش به پیروزی دوم دونالد ترامپ در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه، صعود او از حزبش را پیش‌بینی و درباره آینده ایالات متحده ابراز نگرانی کرد.

دونالد ترامپ روز سه‌شنبه در انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در ایالت نیوهمپشایر به پیروزی رسید و به رقابت مجدد نوامبر با جو بایدن، نزدیک‌تر شد.

«همه چیز در خطر است»، این واکنش رئیس‌جمهور آمریکا جو بایدن به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه در نیوهمپشایر و محتمل‌تر شدن رقابت مجدد این دو نفر در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده است. 

بایدن امروز چهارشنبه بعد از دومین پیروزی ترامپ در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه (در ایالت‌های آیووا و نیوهمپشایر) در بیانیه‌ای گفت «معلوم است» که دونالد ترامپ نامزد نهایی جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۴ خواهد بود. او سپس این احتمال را برای آمریکا بسیار مخاطره‌آمیز توصیف کرد.

بایدن در این پیام آنچه را که دموکراسی و آزادی‌های آمریکا خواند و همچنین اقتصاد این کشور را در خطر توصیف کرد و از مستقل‌ها و جمهوری خواهان متعهد به این موارد خواست به کارزار انتخاباتی او بپیوندند. 

علیرغم پیروزی ترامپ در روز سه‌شنبه، نظرسنجی‌های زیادی نشان می‌دهد که ترامپ در مبارزات انتخابات سراسری با آسیب‌هایی رو به رو خواهد بود چرا که او با ۹۱ اتهام کیفری به خاطر طیفی از جرایم از جمله تلاش‌های او برای نپذیرفتن شکست در انتخابات ۲۰۲۰، حفظ اسناد طبقه‌بندی شده پس از خروج از کاخ سفید در سال ۲۰۲۱ و مواردی از این دست رو به رو است. ترامپ البته همه این اتهامات را رد و ادعا کرده قربانی انتقام جویی سیاسی دموکرات‌ها است. 

By علی بختیاری

خبرنگار سیاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *