پارس‌فارس

سازمان هواشناسی از امروز تا ظهر فردا برای نوار غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز، مناطقی از غرب فارس و اصفهان بارش باران و برف همراه با وزش باد پیش‌بینی کرد و از ورود سامانه بارشی جدید به غرب کشور از بعدازظهر روز دوشنبه هفته آینده خبر داد.

 بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز (جمعه ۲۵ اسفند) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور، در نوار غربی، دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، البرز و تهران، مناطقی از غرب فارس و اصفهان ابرناکی، بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت در این مناطق تا ظهر فردا (شنبه ۲۶ اسفند) ادامه دارد.

بر اساس این گزارش از بعدازظهر فردا فقط در مناطقی از شرق‌شمال، شرق و شرق سواحل دریای خزر ابرناکی، وزش باد شدید و رگبار پراکنده انتظار می‌رود و به‌تدریج سامانه بارشی از شمال‌شرق کشور خارج می‌شود.

کانال پارس‌فارس در تلگرام

افزایش وزش باد در غرب و مرکز کشور

روز یکشنبه (۲۷ اسفند) در برخی نقاط شرق و شمال‌شرق ابرناکی، وزش باد و رگبار پراکنده رخ می‌دهد و در غرب و مرکز کشور نیز افزایش وزش باد پیش‌بینی شده است. تا ظهر روز دوشنبه (۲۸ اسفند) در خراسان رضوی و خراسان جنوبی ابرناکی، وزش باد و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

بنا بر این گزارش، از بعدازظهر روز دوشنبه با ورود سامانه بارشی جدید به غرب کشور بارش‌ها در شمال‌غرب، استان‌های مرزی واقع در غرب، جنوب‌غرب و ارتفاعات البرز مرکزی آغاز می‌شود که جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان و کرمانشاه میزان بارندگی‌ها قابل توجه است.

روز سه‌شنبه (۲۹ اسفند) با گسترش فعالیت سامانه بارشی در کل نوار غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز و غرب استان‌های اصفهان، فارس و بوشهر بارش‌ها ادامه دارد. شدت بارش‌ها در این روز در آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و شمال کهگیلویه و بویراحمد رخ خواهد داد.

روز سه‌شنبه همچنین با شمالی شدن جرایانات بر روی دریای خزر بارش و کاهش موقتی دما در نیمه غربی سواحل شمالی پیش‌بینی می‌شود و غرب دریای خزر مواج خواهد بود؛ در این روز وزش باد شدید در مناطقی از مرکز، جنوب و شرق کشور نیز موجب خیزش گردوخاک در این مناطق خواهد شد.

بارش پراکنده در پایتخت

آسمان تهران امروز نیمه‌ابری همراه با غبار صبحگاهی پیش‌بینی شده که در بعضی ساعات افزایش ابر و گاهی بارش پراکنده رخ خواهد داد و در شب نیز نیمه‌ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود.

فردا نیز برای تهران آسمان قسمتی ابری تا ابری در بعضی ساعات رگبار و رعدوبرق همراه با وزش باد رخ می‌دهد. بیشینه و کمینه دمای هوا امروز در پایتخت ۱۱ و ۲۱ درجه سانتیگراد است.

By شاهین انصافی

خبرنگار اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *