سه شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸
March 26, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


پیشگیری از ابتلا به بیماری آلزایمر با انجام این کارها

۱۹ مهر ۱۳۹۷       ۱۵:۲۴       8750/99807     
 بیماری آلزایمر را می توان یکی از رایج ترین بیماری های معاصر دانست. درست است که این بیماری اغلب کهنسالان را درگیر می کند اما راه هایی وجود دارد که نرخ آسیب رسانی این بیماری را به حداقل ممکن رساند. 

 پارس فارس - روش‌های بسیاری برای کاهش احتمال وقوع آلزایمر در سنین کهنسالی وجود دارد که هزینه‌ای به‌همراه ندارند. صرف دقایق اندکی از روز به انجام برخی از فعالیت‌ها تاثیر قابل‌توجهی در جوان ماندن سلول‌های مغزی ایفا می‌کند.

چکاپ سالیانه انجام دهید

بهتر است از موارد ساده پزشکی شروع کنیم و چه موضوعی کاربردی تر از چکاب سالانه مغز و سلولهای مغزی. توصیه می شود در مقاطع زمانی مشخص چکاپ سالیانه انجام دهید چرا که تشخیص سریع بیماری در مراحل اولیه نقش مهمی در سلامت بلندمدت شما ایفا می کند.

سوابق خانوادگی را جدی بگیرید

اگر در خانواده شما سوابق بیماری آلزایمر وجود دارد، حتما وقع این بیماری را برای خود جدی بگیرید و با پزشک خود در این خصوص گفتگو کنید.

تایپ کنید

برخی پژوهش های جدید نشان داده که تایپ کردن به نوعی با کاهش آسیب پذیری سلولهای مغزی مرتبط است و می تواند نقشی پیشگیرانه در این خصوص ایفاکند.

مصرف خوراکی های صنعتی را کم کنید

خوراکی های فست فودی و نیمه آماده که حاوی افزودنی هایی متعدد است می تواند نقشی پررنگ در آسیب رسانی ب سلول های مغز ایفا کند. بهتر است مصرف خوراکی های صنعتی را به حداقل برسانید.

زبان جدید بیاموزید

جالب است بدانید زبان آموزی ارتباطی جالب با سلامت مغز و پیشگیری از آلزایمر دارد. درواقع هر اندازه زبان های جدیدتری یاد بگیرید احتمال ابتلای شما به آلزایمر کاهش می یابد.

هر روز بازی‌های فکری انجام دهید

از بازی‌های فکری قدیمی مانند سودوکو گرفته تا هزاران بازی‌ جدیدی که از طریق گوشی‌های هوشمند در دسترس هستند، چنانچه در برنامه روزانه گنجانده شودند از بروز علائم بیماری آلزایمر پیشگیری می‌کنند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top