چهارشنبه، ۷ فروردین ۱۳۹۸
March 27, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


معاف شدن میدان گازی «رام» را از تحریم‌های آمریکا علیه ایران

۱۷ مهر ۱۳۹۷       ۱۵:۲۰       8750/99576     
  دولت آمریکا در اقدامی نادر به شرکت‌های «بریتیش‌پترولیوم» (BP) و «سریکا انرژی» مجوز اداره یک میدان گازی در دریای شمال که بخشی از سهام آن متعلق به شرکت ملی نفت جمهوری اسلامی است را داده است. 

 پارس فارس - دولت آمریکا در اقدامی نادر به شرکت‌های «بریتیش‌پترولیوم» (BP) و «سریکا انرژی» مجوز اداره یک میدان گازی در دریای شمال که بخشی از سهام آن متعلق به شرکت ملی نفت جمهوری اسلامی است را داده است.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، این مجوز به شرکت انگلیسی «سریکا انرژی» امکان خواهد داد فرایند خرید سهام شرکت «BP» را در میدان نفتی «رام» و میادین بروس و کیت در شمال انگلیس تکمیل کرده و علاوه بر آن سهام شرکت توتال را بخرد.

خبرگزاری رویترز اعطای این مجوز از سوی دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا که خواستار فشار حداکثری علیه ایران شده را «نادر» توصیف کرده است.

میدان گازی «رام» که حدود 5 درصد از گاز انگلیس را تأمین می‌کند در دریای شمال و حدودا در 400 کیلومتری ساحل شهر ابردین، در شمال شرقی اسکاتلند واقع شده است. شرکت ملی نفت ایران، در این میدان گازی 50 درصد سهم دارد.

به خاطر ورود ایران به پروژه رام فعالیت شرکت‌ها و شهروندان خارجی در این پروژه نیازمند مجوز  دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (اوفک) است.

این در حالی است که تحلیلگران دومین بانک بزرگ در کشور آلمان گفته‌اند دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا مواضع خود را برای اجرای تحریم‌های بخش نفت علیه ایران، پس از خروج از توافق هسته‌ای برجام را نرم کرده است.

«یونایتدپرس‌اینترنشنال» گزارش داده بهای نفت در بازارهای جهانی روز دوشنبه تحت تأثیر گزارش‌هایی که از آمادگی دولت ترامپ برای صدور معافیت‌های تحریمی برای خریداران نفتی ایران خبر می‌دهند کاهش یافته و به 83.60 دلار به ازای هر بشکه رسید.

طبق این گزارش، دولت دونالد ترامپ که پیشتر خواستار رساندن صادرات نفت ایران به صفر همزمان با اجرای تحریم‌های 4 نوامبر (13 آبان‌ماه) شده بود اکنون از این موضع فاصله گرفته و در آستانه صدور معافیت‌های تحریمی برای مشتری‌های نفتی ایران قرار دارد.

در همین حال، گزارش رسانه‌های آمریکایی از اختلافات میان مقام‌های ارشد کاخ سفید درباره نحوه اجرای تحریم‌ها علیه ایران، علی‌رغم فراخوان‌های «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای فشار حداکثری علیه تهران خبر می‌دهند. 

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top