دوشنبه، ۵ فروردین ۱۳۹۸
March 25, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


۱۰ راز بازاریابی محتوا برای ارتقای سئو

۱۰ مهر ۱۳۹۷       ۰۹:۲۴       8009/98725     
 وقتی پای بازاریابی محتوا به میان می‌آید، سئو یکی از مهمترین ابزارهای موجود محسوب می‌شود.  

 پارس فارس - برای آن که تاثیر سئو را روی عملکرد شرکت تجربه کنید به نکات زیر توجه داشته باشید:

۱-مخاطبان هدف خود را بشناسید

پیش از هر چیزی باید بدانید که اهداف شما چه افرادی هستند و چه خواسته‌هایی از شما دارند. طبیعتا اگر بتوانید مخاطبان خود را به مطلوبشان برسانید، کاربران بیشتری خواهید داشت.

درباره جامعه هدف خود تحقیق کنید و روی خواسته‌ها و نیازهایشان نظارت داشته باشید. چه نیازهای بی‌پاسخ دیگری دارند؟ با پاسخ به این نیازها توجهشان را به خود جلب کنید.

۲-به‌طور مرتب بروزرسانی کنید

موتورهای جستجو به اینکه با چه تناوبی سایت خود را بروزرسانی می‌کنید، اهمیت می‌دهند. هرچه بسامد بروزرسانی سایتتان بیشتر باشد، موتور جستجو توجه بیشتری به صفحه شما خواهد داشت. سعی کنید حداقل یک بار در هفته وبسایت خود را بروزرسانی کنید.

۳-با سایت‌های دیگر ارتباط داشته باشید

شاید پیش از این با عبارت "ایجاد لینک" آشنا شده باشید. این عبارت به‌معنی لینک دادن از یک سایت به یک سایت دیگر است. زمانی که از سایت‌های دیگر به وبسایت شما لینک داده می‌شود، موتورهای جستجو سایت شما را یک صفحه با محتوای مفید می‌پندارند. با سایت‌های دیگر ارتباط داشته باشید تا محتوای یکدیگر را لینک کنید.

۴-محتوای باکیفیت تولید کنید

دیگر برای همه واضح و مبرهن است که برای توسعه سئو باید محتوای باکیفیتی تولید کنید. هرچه محتوای بهتری تولید کنید، افراد تمایل بیشتری برای ماندن در صفحه شما داشته و موتورهای جستجو متوجه کلیک‌های فراوان کاربران در سایت شما خواهند شد.

۵-به عملکرد سایت‌های دیگر نگاه کنید

اگر سایت رقیبی دارید که عملکرد خوبی دارد، چرا نگاهی به روش کار آن نمی‌اندازید؟ هیچ محبوبیتی تصادفی نیست، بنابراین بادقت آنها را زیر نظر داشته باشید و به نکات ریز عمل کنید.

۶-یک تیتر عالی انتخاب کنید

نخستین چیزی که خوانندگان از مطالب شما می‌بینند عنوان آن است. اگر می‌خواهید توجه آنها را جلب کنید همین چند ثانیه زمان را دارید. با انتخاب یک عنوان خیره‌کننده، جذاب و دقیق، آنها را کنجکاو به خواندن ادامه متن کنید. ولی به یاد داشته باشید که به هیچ وجه از عناوین غیرمرتبط با محتوا استفاده نکنید.

۷-از عبارات کلیدی درست استفاده کنید

عبارات کلیدی بخش بزرگی از دنیای سئو را تشکیل می‌دهند. برای افزایش ترافیک و حفظ کاربران در سایت باید با دقت تمام واژه‌های کلیدی را انتخاب کنید. بدین منظور می‌توانید از ابزارهایی مانند Ahrefs استفاده کنید. علاوه بر انتخاب عبارات کلیدی درست باید آنها را در جای درست نیز قرار دهید.

۸-حجم محتوا مهم است

متاسفانه درباره حجم محتوا اختلاف‌نظر زیادی وجود دارد. برخی معتقدند که هرچه محتوای شما کوتاه‌تر باشد خوانندگان با راحتی بیشتری آن را می‌خوانند و برخی دیگر می‌گویند برای ارائه محتوای ارزشمند و جامع باید محتوای بلندتری نوشت. برای جامعه شما چه چیزی مهمتر است؟

۹-محتوای ماندگار تولید کنید

مخاطبان همیشه به‌دنبال آخرین محتوای شما نیستند. در واقع محتوای قدیمی‌تر نیز ممکن است در نتایج موتورهای جستجو نمایش داده شوند. به همین دلیل باید محتوای ماندگار تولید کنید. محتوایی که پاسخ نیاز کاربران را بدهد مهم نیست که متعلق به چه زمانی است.

۱۰-از جزئیات غافل نشوید

علاوه بر نکات بالا، جزئیات زیاد دیگری برای تولید یک محتوای عالی نیاز است. به تمامی جزئیات، هرچند کوچک دقت کنید؛ چرا که این جزئیات زمانی که کنار یکدیگر قرار می‌گیرند تاثیر بسزایی دارند. به‌عنوان مثال می‌توان به ایجاد متاتگ‌ها اشاره کرد.

 

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top