چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷
February 20, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


کاهش 22 سنتی قیمت نفت

۲۲ شهریور ۱۳۹۷       ۲۰:۵۰       8750/96433     
 امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت 22 سنت کاهش داشت و بشکه‌ای 79.52 دلار معامله شد.

 پارس فارس - پس از آنکه برای دومین بار اوپک پیش‌بینی از تقاضای جهانی نفت را کاهش داد، قیمت نفت هم پایین آمد البته تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین هم به این کاهش دامن زد.

 امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت ۲۲ سنت کاهش داشت و بشکه‌ای ۷۹٫۵۲ دلار معامله شد،‌ قیمت نفت وست تگزاس آمریکا هم با افت ۴۹ سنتی بشکه‌ای ۶۹ دلار و ۸۸ سنت به فروش رفت.

قیمت سایر فرآورده‌های پالایشی هم با کاهش همراه بودند به طوری که بنزین ۱۴ سنت کاهش داشت وگالنی ۲۰۳ دلار معامله شد. نفت کوره و گازوئیل هم با ۵۰ سنت کاهش مواجه شد.

خبرگزاری رویترز در این‌باره نوشت: امروز پنجشنبه قیمت نفت کاهش داشت و تا حدودی افزایش‌های روزهای گذشته را خالی کرد.

دلیل کاهش امروز قیمت نفت نگرانی اقتصادی و احتمال کاهش تقاضا در بازارهای جهانی است.

طی روزهای گذشته تشدید جنگ تجاری بین آمریکا و چین به عنوان دو کشور بزرگ مصرف کننده نفت باعث شده تقاضا در بازارهای جهانی کاهش یابد.

همچنین سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک روز چهارشنبه پیش‌بینی خود از رشد تقاضای جهانی نفت برای سال ۲۰۱۹ را کاهش داد. دلیل اوپک مخاطرات اقتصادی عنوان شده بود.

اوپک در گزارش خود اشاره کرده که تقاضا برای نفت در سال آینده اگرچه ۱٫۴۱ میلیون بشکه در روز افزایش می‌یابد اما این رقم ۲۰ هزار بشکه در روز کمتر از پیش‌بینی ماه گذشته است و این دومین پیش‌بینی کاهشی است که اوپک مطرح کرده است.

دلیل بعدی که باعث کاهش پیش‌بینی کاهش تقاضای نفت شده تصمیم چین برای خروج یک میلیون کامیون سنگین از جاده‌های این کشور تا سال ۲۰۲۰ است.

چین تلاش می‌کند که به جای این وسیله‌های سنگین با مصرف سوخت دیزلی خودروهای گازسوز و برقی را جایگزین کند.

 

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop