چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷
February 20, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


ظریف: آمریکا سیاست خارجی خود را برای حامیان تروریسم به حراج گذاشته است

۲۰ شهریور ۱۳۹۷       ۲۲:۳۰       4614/96168     
وزیر امور خارجه ایران در سالگرد حوادث ۱۱ سپتامبر در محکوم کردن اقدامات واشنگتن در حمایت از تروریست‌ها گفت: «آمریکا سیاست خارجی خود را برای حامیان تروریسم به حراج گذاشته است».    

 پارس فارس - «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران امروز (سه‌شنبه 20 شهریور ماه) با انتشار پیامی سیاست‌های آمریکا در حمایت از حامیان مالی تروریسم در جهان را محکوم کرد.

ظریف در پیامی که در صفحه توئیترش منتشر کرد، نوشت: «۱۷ سال پس از یازده سپتامبر، ایران - نخستین کشور مسلمانی که این فاجعه را محکوم کرد و برای قربانیان آن متأثر شد و اقدامی واقعی علیه القاعده و شاخه‌های این گروه شامل داعش و جبهه‌النصره صورت داد - ۱۱ میلیارد دلار جریمه شده و شهروندان این کشور از ورود به آمریکا منع شده‌اند.»

وزیر خارجه ایران در ادامه تأکید کرد: «تمام این‌ها در شرایطی است که کاخ سفید، سیاست خارجی خود را برای حامیان مالی تروریسم، که شهروندانشان مرتکب حملات یازده سپتامبر شدند، به حراج گذاشته است.»

دادگاهی در آمریکا در حکمی غیابی و بدون ارائه مستندات، در تاریخ اول ماه می (۱۱ اردیبهشت‌ماه) ایران را به پرداخت بیش از ۶ میلیارد دلار به خانواده‌های قربانیان کشته شده در حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، در حکم غیابی دادگاه آمریکا آمده است که ایران باید دوازده و نیم میلیون دلار به ازای هر همسر بازمانده از این ماجرا، هشت و نیم میلیون دلار به هر اولیای قربانی، هشت و نیم میلیون دلار به ازای هر فرزند و نیز چهار میلیون و دویست پنجاه هزار دلار به ازای هر برادر یا خواهر قربانیان این ماجرا پرداخت کند.

این قاضی آمریکایی در ماه مارس سال ۲۰۱۶ میلادی نیز در حکم غیابی دیگری، ایران را پرداخت حدود ۱۰.۵ میلیارد دلار جریمه به ادعای دست داشتن در حملات یازده سپتامبر محکوم کرده بود. این قاضی پیش از آن، عربستان را از هرگونه مشارکت در این حملات تبرئه کرده بود.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop