شنبه، ۴ خرداد ۱۳۹۸
May 25, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


فناوری جدیدی برای حذف صدا بدون نیاز به هدفون‌

۵ شهریور ۱۳۹۷       ۱۴:۵۹       8009/93956     

 پارس فارس - به نقل از گیزمگ، هدفون‌های بی‌صدا با تولید یک موج صوتی 180 درجه‌ای کار می‌کنند. برای این کار، باید میکروفونی در کاپ هدفون وجود داشته باشد تا برای گوش دادن به صدایی که قرار است حذف شود، درون گوش قرار بگیرد اما این ویژگی موجب می‌شود که مدار حذف صدا، زمان زیادی برای تولید سیگنال ضد صدا نداشته باشد.

 

پژوهشگران "دانشگاه ایلی‌نوی"‌ آمریکا، برای حرکت دادن میکروفون به طرف صدا و به کارگیری فناوری بی‌سیم، یک فناوری حذف صدای بهتر ابداع کرده‌اند که به هدفون‌های بزرگ مسدودکننده صدا نیازی ندارد.

 

این روش جدید، از این حقیقت که سیگنال‌های بی‌سیم، یک میلیون بار سریع‌تر از موج‌های صدا منتقل می‌شوند، بهره می‌برد. در نتیجه، با نزدیک کردن میکروفن به مرکز صدا و فرستادن موج‌های صدا به هدفون به صورت بی‌سیم، زمان بیشتری برای تولید یک سیگنال ضد صدای بهتر وجود دارد.

 

"رومیت روی چادوری" استاد دانشگاه ایلی‌نوی گفت: ابزار داخل گوش در فناوری ما، اطلاعات را از پیش دریافت می‌کند و زمان بیشتری را به تولید یک سیگنال ضد صدا اختصاص می‌دهد.

 

 

اگرچه استفاده از چنین روشی، هنگام قدم زدن در خیابان دشوار است اما پژوهشگران باور دارند این روش، در محیط‌هایی مانند محیط کار که حذف برخی صداها ضروری است، کارآمد خواهد بود.

 

از آنجا که این روش، سیگنال ضد صدای موثرتری را ارائه می‌دهد، پژوهشگران معتقدند رسیدن به یک سطح قابل مقایسه از ابزار حذف صدا ممکن خواهد بود. به علاوه، با استفاده از این فناوری در یک هدفون حذف صدا، این فرآیند به شکل بهتری صورت خواهد گرفت.

 

"شنگ شن" نویسنده ارشد این پژوهش گفت: از آنجا که این میکروفن، آنالوگ است و مانند محصولات شرکت‌های آمازون و گوگل، هر صدایی را ضبط نمی‌کند، اگر ایده ارسال سیگنال های صوتی به صورت بی‌سیم و با استفاده از اینترنت اشیاء، مشکلات ایمنی و حریم شخصی ایجاد نخواهد کرد. این ابزار هنگام شنیدن صدا، آن را به صورت بی‌سیم بیرون می‌فرستد.

 

این پژوهش، در کنفرانس " ACM SIGCOMM" در بوداپست ارائه خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top