جمعه، ۲ فروردین ۱۳۹۸
March 22, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


ثمره گشودن گره از کار خلق چیست؟

۱۹ مرداد ۱۳۹۷       ۲۲:۴۵       4614/91677     
وقتی انسان به فکر حل مشکلات مردم است خداوند به او نظر ویژه دارد.  

 پارس فارس - امام موسی کاظم(ع) می‌فرماید: خداوند بندگانی در زمین دارد که برای رفع نیازهای مردم تلاش می کنند، آنها در روز قیامت در امان و آسایش هستند.

آیت الله مجتهدی تهرانی (ره) در شرح این حدیث روایتی از رسول خدا (ص) را ذکر می کند و می گوید:روز قیامت بنده ای را می آورند و به او می گویند آخرین دفاعیاتت را بگو.بگو چه کردی و چه نکردی؟ آن شخص به خدا می گوید:خدا مرا خلق کردی و توسط انبیا هدایتم کردی و زندگی مرا هم در گشایش قرار دادی، من هم تا توانستم بر خلق تو توسعه دادم؛ یعنی از مالم برای فقرا خرج کردم.به دختران بی بضاعت جهاز دادم و....من این کارها را در دنیا انجام دادم که تو دستم را در اینجا بگیری.

آیت الله مجتهدی تهرانی در ادامه می گوید:خداوند به آن بنده می گوید:بنده من راست گفت او را وارد بهشت کنید.چقدر خوب است که دیگر در قیامت نمی شود دروغ گفت.آنجا دیگر نمی شود به کسی دروغ گفت.

مرحوم مجتهدی در انتها می گوید:خدا به ما توفیق بدهد که ان شاالله زیر بغل فقرا را بگیریم تا در قیامت ما را به بهشت خود بفرستت.


لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top