جمعه، ۲ فروردین ۱۳۹۸
March 22, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


عامل ترویج فساد و فحشاء در اینستاگرام دستگیر شد

۱۹ مرداد ۱۳۹۷       ۱۴:۴۸       8009/91631     
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان از شناسایی و دستگیری شخصی که با راه‌اندازی صفحه درشبکه اجتماعی اینستاگرام با بیش از ۱۰۰۰ نفرعضو اقدام به ترویج فساد و فحشاء می‌کرد، خبرداد.

 پارس فارس - به  نقل از نیروی انتظامی استان زنجان، سرهنگ دوم محمد علی آدینه‌لو بیان داشت: طی رصد و پایش مستمر صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا زنجان شخص یا اشخاص نامعلومی با ایجاد و راه‌اندازی صفحه‌ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام با بیش از ۱۰۰۰ نفر اعضاء اقدام به ترویج فساد و فحشاء می‌نمود،

 

وی ادامه داد: در همین راستا موضوع ضمن تشکیل پرونده، مزبور تا کشف و شناسایی و دستگیری عامل یا عاملین مربوط به بزه انجام شده در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

 

 آدینه‌لو گفت: با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی متهم به هویت هویت "م. م" شناسایی، با اخذ دستور قضایی و با اعزام مأمورین، متهم توسط کارشناسان پلیس فتا زنجان جلب و همه ادله‌های دخیل در بزه توقیف به پلیس فتا زنجان دلالت شد.

 

رئیس پلیس فتا زنجان ادامه داد: با هماهنگی و اخذ دستور قضایی مبنی بر جلب متهم با حضور در محل نسبت به جلب وی اقدام شد و ادله جرم شامل گوشی تلفن همراه کشف، به پلیس فتا استان دلالت گردید.

 

آدینه لو ادامه داد: دربازجویی‌های اولیه متهم منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شد ولی پس از مواجهه شدن بامستندات ومدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان ضمن معترف به بزه ارتکابی در اظهارات خود بیان داشت با خط معلوم در شبکه اجتماعی اینستاگرام عضو بوده و از روی کنجکاوی ، افزایش اعضاء گروه و آشنا نبودن به جرائم رایانه‌ای مرتکب بزه ارتکابی شده است.

 

وی با بیان اینکه همانگونه که خانواده‌ها در فضای حقیقی مراقب فرزند خود هستند که کجا می‌رود به خانواده‌ها توصیه کرد: نظارت بر فعالیت سایبری فرزندان نیز مثل فضای حقیقی امری طبیعی و الزامی است که خانواده‌ها باید مراقب باشند فرزندان آن‌ها در فضای سایبر چه می‌کند و با چه کسانی دوست است.

 

آدینه لو ادامه داد: والدین بایستی در جهت مصون ماندن فرزندان از آسیب‌ ‏و تهدیدات فضای مجازی ابتدا آموزش نحوه صحیح استفاده از تجهیزات الکترونیکی و اینترنت را ‏یاد گرفته و با نظارت هدفمند و راهنمایی آنها به ‏استفاده بهینه از سایت‌های پرمحتوا، سعی کنند از به دام افتادن ناآگاهانه جوانان در سایت‌های ‏غیراخلاقی و مخالف با فرهنگ ایرانی اسلامی نقش خوبی را ایفا نمایند‎

 

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان در پایان با بیان اینکه ترویج فساد و فحشاء در فضای مجازی جرم بوده است، به کاربرانی که بدون محابا اقدام به انتشار مطالب غیر اخلاقی می‌کنند هشدار داد و گفت: بر اساس ماده‌ ۲۱ قانون جرائم رایانه‌ای انتشار، توزیع و معامله محتوای خلاف عفت عمومی (مبتذل و مستهجن) و نیز تحریک، تشویق و یا دعوت به فساد و فحشا و ارتکاب جرائم منافی عفت یا انحرافات جنسی جرم تلقی شده و پلیس با عاملین آنها برخوردی قانونی و قاطع خواهد داشت

 

آدینه لو با بیان اینکه شهروندان همواره پلیس را امین خود بدانند، گفت: هرگونه اخبار و موارد مشکوک و مجرمانه مرتبط را جهت پیگیری با ۱۱۰ یا از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir گزارش نمایند.

 

منبع: مهر

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop