دوشنبه، ۵ فروردین ۱۳۹۸
March 25, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


روزنامه ینی شفق محتوای مذاکرات ترکیه و آمریکا را فاش کرد

۱۹ مرداد ۱۳۹۷       ۱۲:۰۲       8009/91615     
 روزنامه «ینی شفق» نزدیک به رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه با ارزیابی مذاکرات مقامات ترکیه با مقامات آمریکایی، محتوای درخواست آمریکا و واکنش هیئت ترک را فاش کرد.

پارس فارس - ادامه بازداشت آندره برونسون کشیش آمریکایی که در قالب فعالیت‌های دینی به جاسوسی و همکاری با گروه‌های تروریستی علیه ترکیه می‌پرداخت، باعث ایجاد تنش در روابط آنکارا-واشنگتن شده است.

در روزهای گذشته هیئتی از آنکارا به ریاست «سدات اونال» معاون وزیر امور خارجه ترکیه به واشنگتن سفر کرد تا در مورد مسائل پیش آمده بین دو کشور مذاکره و گفت‌وگو کنند.

مطبوعات آمریکا این مذاکرات را غیر سازنده ارزیابی و اعلام کردند که هیچ نتیجه مثبتی از این مذاکرات به دست نیامده است.

روزنامه «ینی شفق» نزدیک به رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه با ارزیابی مذاکرات مقامات ترکیه با مقامات آمریکایی فاش کرد:

دولت آمریکا در مذاکرات نه‌تنها خواستار آزادی فوری کشیش آندره برونسون شده، بلکه یک لیست 15 نفره از زندانیان وابسته به تشکیلات فتح‌الله گولن که دارای تابعیت آمریکایی هستند و در کودتای 15 جولای دست داشتند، به هیئت ترک ارائه کرده و خواستار آزادی آن‌ها نیز شده است.

این رفتار آمریکایی‌ها که به معنای حمایت آشکار از کودتای 15 جولای 2016 است، باعث شد که هیئت ترک خیلی زود به مذاکرات خاتمه داده و به ترکیه برگردد.

در لیست ارائه شده آمریکا به ترکیه، «سرکان گولگه» عضو ناسا، «حمزه اولوچای» و «متین توپوز» از کارکنان سفارت آمریکا در ترکیه و وابسته به تشکیلات فتح‌الله گولن نیز حضور دارند.

 

منبع: تسنیم

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop