پنجشنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۸
March 21, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


هشدار به حجاج! همراه داشتن این داروها در عربستان جرم است

۱۹ مرداد ۱۳۹۷       ۱۱:۲۶       8009/91611     
 رئیس بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر لیست ۱۰ قلم از دارو‌های غیرمجاز و ممنوعه، که حجاج نباید به همراه داشته باشند را اعلام کرد.  

پارس فارس - حجت الله روستا رئیس بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مکه مکرمه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، عنوان کرد: با اعلام سازمان حج و زیارت مبنی بر ورود حدود نیمی از 86 هزار نفر از زائران کشورمان در حج تمتع و حضور حدودا 30 تا 40 روز در  کشور عربستان طبق قوانین این کشور، لیست 10 قلم از داروهایغیر مجاز و ممنوعه که حجاج نباید به همراه داشته باشند، به شرح ذیل است:


۱‌-آمپول پتیدین ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم
۲‌- آمپول مرفین ۱۰ میلی گرم
۳‌- قرص متادون ۵ و ۲۰ میلی گرم
۴‌- شربت متادون
۵‌- قرص هیدرومرفین ۲ میلی گرم
۶‌- قرص متیل فنیدات هیدروکلراید
۷‌- قرص ترامادول ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم
۸‌- آمپول ترامادول ۵۰ میلی گرم
۹‌- شربت اکسپکتورانت کدئین
۱۰‌- قرص استامینوفن کدئین

 

حجت الله روستا اضافه کرد: در صورتیکه زائران داروی دیگری مانند داروهای اعصاب و یا آرامبخش استفاده می کنند، ضروریست که نسخه پزشک متخصص و داروی خود به میزان مورد نیاز را به همراه داشته باشند.

 

وی افزود: بر اساس قوانین کشور عربستان ورود داروهای مذکور بدون مجوز و تائیدیه ممنوع بوده و اگر زائران داروها را در سفر حج بدون نسخه پزشک به همراه داشته باشند، دچار مشکل خواهند شد.

 

منبع: برنا

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop