پنجشنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۸
March 21, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


تحریم زشت ترین گونه جنگ علیه ملتهاست

۱۷ مرداد ۱۳۹۷       ۱۷:۴۲       8786/91445     
  رییس جماعت علمای اهل سنت عراق با محکوم کردن تحریم های یکجانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت، تحریم و مجازات اقتصادی کشورها از زشت ترین گونه های جنگ علیه ملتهاست.

پارس فارس_'شیخ خالد الملا' در بیانیه ای روز چهارشنبه گفته است: ایرانی که پشتیبان جنبش های آزادیبخش در فلسطین، لبنان، یمن و سوریه بوده و علیه همه تلاش های سلطه گری و صهیونیسم و تروریسم ایستاده، شایسته است که او را آخرین دژ ایستادگی در منطقه دانست.
وی بر همبستگی با جمهوری اسلامی ایران علیه تحریم های ظالمانه آمریکا تاکید کرده و گفته است که ملت عراق به خوبی معنی تحریم و محاصره را درک می کنند زیرا برای بیش از یک دهه در معرض چنین تحریم ها و محاصره ای قرار داشته است.
الملا، تحریم های یکجانبه آمریکا را به مثابه مجازات جمعی ملت ایران دانسته و خاطرنشان ساخته است که یکی از زشت ترین گونه های جنگ، هدف قرار دادن ملت ها از طریق مجازات های جمعی است.
رییس جماعت علمای اهل سنت عراق تاکید کرده است که همه محور بازدارندگی در منطقه امروز در کنار و حامی جمهوری اسلامی ایران است.
وی با اشاره به حمایت های ایران از عراق در طول 15 سال گذشته خصوصا حمله گروه تروریستی داعش به عراق گفته است: در آن شرایط سخت و دردآور که کشورها از جمله آمریکا به عراق پشت کردند و همسایگان درهای خود را به روی ما بستند، تنها ایران بود که به کمک مردم عراق شتافت.
الملا ابراز امیدواری کرده است که محاصره اقتصادی علیه ملت ایران همانند آنچه در مورد مردم عراق اتفاق افتاد، شکسته شود.
این روحانی برجسته اهل سنت عراق که از اعضای برجسته فهرست انتخابی 'الفتح' (نزدیک به الحشد الشعبی) نیز هست خطاب به دولتمردان آمریکایی گفته است که امیدوارم تصمیم گیران تفاوت بزرگ و خطرناک بین مجازات یک ملت با جنگ در میدان نبرد را تشخیص بدهند و بدانند که اختلافات (سیاسی) مستلزم این همه تنش آفرینی نیست.
تاکنون نخست وزیر، رییس جمهور و برخی از رهبران سیاسی برجسته عراق نسبت به تحریم های یکجانبه دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا علیه ایران موضع گرفته و از آن انتقاد کرده اند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop