یکشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
February 17, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


«تیولا» ۳۰ شب روی صحنه می رود/ عروس دریایی که مرگ طبیعی ندارد

۲۲ تیر ۱۳۹۷       ۰۹:۴۶       8009/88100     
 علی عابدی قصد دارد از ۱۵ مرداد نمایش «تیولا» را در خانه نمایش مهرگان روی صحنه ببرد.

 پارس فارس - علی عابدی نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر که طی ۲ سال گذشته تصمیم به اجرای نمایش «تیولا» داشته است درباره وضعیت به صحنه بردن این اثر نمایشی گفت: نمایش «تیولا» را که خودم نوشته ام در ادامه کارهای قبلی ام نظیر «خرمگس» است و سال گذشته جایزه ادبیات نمایشی جشنواره بین المللی تئاتر فجر را از آن خود کرد.

 

وی با اشاره به فضای گروتسک و ابزورد نمایش «تیولا» درباره داستان این اثر توضیح داد: تیولا گونه ای از عروس دریایی است که به مرگ طبیعی نمی میرد و من از این قابلیت تیولا استفاده کرده و آن را به جنگ ارتباط دادم.

 

عابدی درباره گروه بازیگری و عوامل نمایش «تیولا» افزود: در این نمایش پرستو گلستانی، وحید آقاپور، محمدصادق ملک و سامان دارابی به ایفای نقش می پردازند و سعید یزدانی طراح صحنه، زری کریمی طراح لباس و سعید رضوانی طراح پوستر نمایش هستند.

 

این نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر درباره دلایل انتخاب خانه نمایش مهرگان برای اجرای نمایش «تیولا» اظهار کرد: درخواست های متفاوتی را به سالن های مختلف تئاتر داده بودم که در تماشاخانه ایرانشهر من را در جدول رزروهای تماشاخانه قرار داده بودند و از آنجایی که زمان مشخصی برای اجرا تعیین نشده بود، نمی توانستم منتظر بمانم.

 

وی ادامه داد: در مجموعه تئاتر شهر هم به دلیل اینکه از همکاران مرکز هنرهای نمایشی بودم، این معذوریت وجود داشت که نمی توانستم در مجموعه های دولتی تئاتری اثری را اجرا کنم.

 

عابدی در پایان تاکید کرد: نمی دانم با حضور شهرام کرمی در اداره کل هنرهای نمایشی و سعید اسدی در مجموعه تئاتر شهر همچنان این نگاه وجود دارد یا نه. من نزدیک به ۲ سال است که به دنبال اجرای نمایش «تیولا» هستم، حتی یک بار هم تمرین های نمایش را شروع کردیم اما به دلیل هماهنگ نشدن سالن اجرا، متوقف شد و این بار برای ۳۰ اجرا با خانه نمایش مهرگان به توافق رسیده ایم.

 

منبع: مهر

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop