جمعه، ۳ اسفند ۱۳۹۷
February 22, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


اپلیکیشن سلامتی اطلاعات سربازان را هک می کند

۱۸ تیر ۱۳۹۷       ۱۱:۳۱       8009/87599     
 کارشناسان امنیتی هشدار داده اند یک اپلیکیشن کنترل سلامتی فنلاندی نقشه دیجیتال مربوط به مکان ورزش سربازان و کارمندان سازمان های اطلاعتی انگلیس، روسیه و فرانسه را فاش می کند.

 پارس فارس - به نقل از تلگراف، یک نقشه دیجیتال که مسیرهای دویدن میلیون ها کاربر یک اپلیکیشن کنترل سلامتی را افشا می کرد، از دسترسی آنلاین خارج شده است. کارشناسان نگران آن بودند که این نقشه نام و آدرس کارمندان سازمان های اطلاعاتی و سربازان در سراسر جهان را فاش کند. 

 

Polar، شرکتی فنلاندی کنترل سلامت با دفاتری در انگلیس و آمریکا، اعلام کرده اپلیکیشن ردیاب سلامت خود را خاموش کرده اند. زیرا کارشناسان هشدار داده اند از طریق این اپلیکیشن می توان کارمندان در اماکن حساس دولتی را از ٢٠١٤ تاکنون ردیابی کرد.

 

تحقیقات یک وب سایت خبری هلندی نشان داد ٦٤٠٠ کاربر در اماکن مختلف از جمله مقر سازمان جاسوسی انگلیسMI۶، کاخ سفید آمریکا و زندان گوانتلنامو در کوبا از اپلیکیشن استفاده می کنند.  

 

همچنین نام کارمندان سازمان های اطلاعاتی از جمله ستاد ارتباطات دولتی انگلیس در چلتنهام و همچنین همتایان خارجی آنها، سازمان اطلاعات نظامی خارجی ستاد مشترک نیروهای مسلح فدراسیون روسیه و اداره کل امنیت خارجی فرانسه نیز فاش شده است. 

 

آنها از طریق اپلیکیشن متوجه شدند سرباز مورد نظر در چند مقر نظامی در خاورمیانه و همچنین چند مسیر در مناطق مسکونی در نیویورک ورزش کرده( دویده) است. این اپلیکیشن جزییات دو و دوچرخه سواری سرباز در آمریکا در تعطیلات را ثبت کرده بود. 

 

این شکاف امنیتی در حالی فاش می شود که چند ماه قبل یک اپلیکیشن مشابه به نام Strava مسیرهای دو سربازان در خاورمیانه و آفریقا را فاش کرد.

 

 

منبع: مهر 

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top