چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
June 3, 2020
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


آسیب های چشمی در اثر استفاده از لنزهای تماسی در مراکز غیرمجاز

۱۷ تیر ۱۳۹۷       ۱۴:۱۶       8009/87488     
 رئیس انجمن اپتومتری ایران، نسبت به بروز آسیب های چشمی استفاده از لنزهای تماسی که در مراکز غیرمجاز عرضه می شود، هشدار داد.  

پارس فارس - علی میرزاجانی روز یکشنبه در نشست خبری بیست و یکمین کنگره سراسری اپتومتری ایران که از ۲۴ تا ۲۶ مرداد ۹۷ در مرکز همایش های رازی برگزار می شود، گفت: متاسفانه در سال گذشته بیشتر با عوارض استفاده از لنزهای تماسی که در مراکز غیرمجاز عرضه می شود، برخورد کردیم.

وی با انتقاد از دخالت افرادی که صلاحیت لازم در تجویز لنزها را ندارند، افزود: در جلساتی که با انجمن چشم پزشکان داشتیم، این اتفاق نظر حاصل شد که به شرکت های توزیع کننده لنز اعلام کنیم که لنزهای تماسی فقط از طریق چشم پزشکان و اپتومتریست ها به دست مردم برسد.

رئیس کنگره اپتومتری ایران با اشاره به عرضه لنزها در آرایشگاه ها، ادامه داد: بر اساس قانون، فقط مراکز پروانه دار اپتومتری و چشم پزشکی اجازه تجویز و ارائه لنز را دارند.

میرزاجانی افزود: هر جسمی که روی قرنیه چشم قرار می گیرد، باید با مشورت چشم پزشک و اپتومتریست باشد. زیرا، افراد فاقد صلاحیت، از حساسیت های لنز بر روی قرنیه چشم اطلاع ندارند.

وی ادامه داد: البته لنزهای متفرقه در مراکز غیرمجاز عرضه می شود و کلینیک های پروانه دار از لنزهای استاندارد استفاده می کنند.

میرزاجانی با انتقاد از نبود پوشش بیمه ای برای خدمات اپتومتری، گفت: از سه سال قبل کارهای اولیه برای پوشش بیمه ای خدمات اپتومتری در کشور انجام شده است، اما متاسفانه هنوز تعرفه های اپتومتری از جیب مردم پرداخت می شود.

رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران، از بیمه ها و وزارت بهداشت خواست نسبت به پوشش بیمه ای خدمات اپتومتری در جهت کاهش هزینه های سلامت، اقدام کنند.

وی افزود: پوشش بیمه ای خدمات اپتومتری به نفع مردم و بیمه هاست، زیرا، هزینه ها را کاهش می دهد.

میرزاجانی در ادامه به جلسه ای که با مسئولین جهاد دانشگاهی در ارتباط با لغو برگزاری دوره های آموزشی لنز و عینک طبی برگزار می شود، اشاره کرد و گفت: در این جلسه مسئولین جهاددانشگاهی به این نتیجه رسیدند که این نوع آموزش ها مغایر با قانون بوده و می بایست این دوره ها متوقف شود.

 

منبع: مهر

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top
زد وان فیلم دانلود فیلم و سریال با لینک مستقیم فروش گلاب دانلود آهنگ جدید رپ فارسی