دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
May 20, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


بیانیه پایانی چهارمین نشست وزارتی اوپک و غیر اوپک

۲ تیر ۱۳۹۷       ۲۳:۵۱       4614/85127     
چهارمین نشست وزارتی اوپک و غیر اوپک امروز (دوم تیر ماه) با صدور بیانیه‌ای پایان یافت.

 پارس فارس - چهارمین نشست وزارتی اوپک و غیر اوپک امروز (دوم تیر ماه) با صدور بیانیه‌ای پایان یافت.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

"چهارمین نشست وزارتی اوپک و غیر اوپک امروز به ریاست مشترک سهیل المزروعی، رئیس دوره‌ای اجلاس اوپک و وزیر انرژیامارات و الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه برگزار شد.

این نشست بر حق مردم و ملت‌ها بر حاکمیت دائمی بر ثروت‌ها و منابع طبیعی خود تأکید کرد.

همچنین بر پایبندی مستمر کشور‌های تولیدکننده نفت حاضر در توافق جهانی کاهش تولید نفت به بازار باثبات، منافع مشترک کشور‌های تولید کننده، عرضه کارآمد، اقتصادی و امن به مصرف کنندگان و بازگشت منصفانه سرمایه‌گذاری تأکید شد و بهبود کلی وضع و جو روانی بازار و بازگشت اعتماد و سرمایه گذاری به صنت نفت مورد توجه قرار گرفت.

در این نشست قطعنامه نشست ۱۷۱ اوپک در نوامبر ۲۰۱۶ مبنی بر کاهش روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه از تولید کشور‌های عضو اوپک و همچنین کاهش روزانه ۶۰۰ هزار بشکه از تولید کشور‌های غیر عضو اوپک، از جمله روسیه، مورد توجه قرار گرفت.

توافق جهانی کاهش تولید نفت که در دسامبر ۲۰۱۶ به دست آمد، مورد توجه قرار گرفت و اشاره شد که کشور‌های عضو این توافق از سطح لازم برای پایبندی فراتر رفته و پایبندی آن‌ها در ماه مه امسال به ۱۴۷ درصد رسیده است.

بر این اساس، چهارمین نشست وزارتی اوپک و غیر اوپک تصمیم گرفت که کشور‌های عضو توافق تلاش می‌کنند که به مجموع سطح توافق پایبند باشند که از اول ژوئیه سال ۲۰۱۸ برای ماه‌های باقی مانده از توافق به طور داوطلبانه به ۱۰۰ درصد پایبندی برسد و کمیته وزارتی اوپک و غیر اوپک باید بر مجموع سطح پایبندی نظارت کند و به نشست وزارتی اوپک و غیر اوپک گزارش دهد.

این نشست از کمیته وزارتی اوپک و غیر اوپک، کمیته فنی مشترک و دبیرخانه اوپک برای همکاری سازنده و کارآمد در ارائه شفافیت لازم برای تضمین این که تصمیم‌های مربوط به موقع اتخاذ شوند، سپاسگزاری کرد.

این نشست تصمیم گرفت که نشست وزارتی اوپک و غیر اوپک آینده، در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی در وین، پایتخت اتریش، برگزار شود. "

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top