شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
February 16, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


می‌توانیم به قطری‌ها برای میزبانی جام جهانی کمک کنیم

۲۳ خرداد ۱۳۹۷       ۱۶:۱۷       8750/83393     
 رئیس هیئت مدیره موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش اعلام کرد که کیش این پتانسیل را دارد که به عنوان قطب ورزش کشور در آینده‌ای نزدیک معرفی شود. 

 پارس فارس - فرشاد کوشا، رئیس هیئت مدیره موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش اظهار داشت: جزیره کیش به عنوان قطب گردشگری در ایران مطرح است و می‌توان از این ظرفیت برای ورزش نیز استفاده کرد. زیرساخت‌های خوبی در جزیره داریم که می‌تواند ضامن موفقیت خوبی برای گردشگری ورزش در کیش باشد.

وی افزود: امکانات خوبی در جزیره وجود دارد، نبود ترافیک، تفریحات سالم و ... از جمله مزایای کیش است که می‌تواند به ورزش کشور نیز کمک کند.

کوشا تصریح کرد: بازسازی، بهسازی و توسعه امکانات ورزشی از جمله کارهایی است که در این چند مدت در کیش صورت گرفته است و در سطح ملی نیز می‌توانیم میزبانی برخی از تیم‌های ورزشی را برعهده بگیریم.

وی تاکید کرد: در کیش 5 زمین استاندارد فوتبال داریم که باید در زمینه بهسازی آن فعالیت‌هایی داشته باشیم. سالن‌های چند منظوره که توانایی میزبانی در چند رشته را دارند از دیگر امکانات کیش است که رایزنی‌هایی با فدراسیون‌ها صورت گرفته تا اردوها و تمرینات خود را در جزیره برگزار کنند. کیش این پتانسیل را دارد که به عنوان قطب ورزش ایران و آسیا در ورزش‌های آبی، ساحلی و ماسه‌ای معرفی شود.

رئیس هیئت مدیره موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش ادامه داد: آقای انصاری لاری نیز در گسترش ورزش‌های ساحلی و ماسه‌ای تاکید ویژه دارند و برنامه‌هایی نیز در این خصوص اجرایی کردند. سواحل ماسه‌ای برای رشد ورزش‌های آبی بسیار موثر خواهد بود و گام‌های خوبی برای توسعه این ورزش در جزیره کیش برداشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: با فدراسیون نجات غریق تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده‌ایم که برخی از اردوهای خود را در کیش برگزار کند و این قابلیت را جزیره دارد تا میزبان مسابقات و اردوهای شنا، غواصی و سایر رشته‌های آبی باشد.

کوشا افزود:هدف نهایی ما این است که ورزش کیش را به عنوان یک برند در ایران و آسیا معرفی کنیم و بتوانیم در رشته‌های آبی و ساحلی به عنوان یک قطب باشیم. کیش این پتانسیل را دارد تا میزبان اردوهای تیم‌های ملی باشد و می‌تواند میزبانی خوبی نیز از کشورهای خارجی داشته باشد.

وی درخصوص احتمال کمک کیش به قطر برای میزبانی مسابقات جام جهانی 2022 قطر تصریح کرد: یکسری رایزنی‌هابا مسئولان ایرانی و خارجی در این خصوص انجام داده‌ایم، این پتانسیل را  داریم که میزبان تیم‌های خارجی برای برگزاری اردوها باشیم. می‌توانیم در میزبانی قطری‌ها نیز به این کشور کمک کنیم. 5 زمین فوتبال استاندارد و امکانات خوبی در حوزه فوتبال داریم که می‌تواند به ورزش کشور و برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس کمک کند.

رئیس هیئت مدیره موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش یادآور شد: عملیات بازسازی و توسعه امکانات ورزشی در حال انجام است و فکر کنم تا یک سال و نیم آینده بسیاری از بازسازی‌ ورزشگاه‌ها و مراکز ورزشی به پایان برسد. بیشتر این امکانات به همت آقای افشارزاده در گذشته صورت گرفته است و خود ایشان هم الان در کیش به ما برای تجهیز ورزشگاه‌ها و امکانات ورزشی کمک می‌کنند.

وی درخصوص برگزاری مراسم تقدیر از قهرمانان ورزش کیش افزود: در مراسم باشکوهی از ورزشکاران کیش که در مسابقات مختلف پرچم ایران را به اهتزاز درآوردند تقدیر شد تا بدانند که مسئولان همیشه از آنها حمایت خواهند کرد. در این مراسم برخی از پیشکسوتان ورزش کشورمان نیز حضور داشتند تا روحیه خوبی به ورزشکاران بدهند تا بتوانند در مسابقات آینده بازهم پرچم ایران را به اهتزاز دربیاورند. امیدوارم ورزشکاران کشورمان نیز از این مراسم انرژی خوبی گرفته باشند.

کوشا در پایان تاکید کرد: تمام تلاش مسئولان در کیش این است که بتوانند دوباره این جزیره را به عنوان یک قطب ورزشی در سطح ملی معرفی کنند و با بازسازی و بهسازی امکانات ورزشی، کیش بتواند میزبان مسابقات بین‌المللی و اردوهای داخلی و خارجی باشد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop