یکشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
February 17, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


صدور اخطاریه زیست محیطی برای 5 بیمارستان تبریز

۲۳ خرداد ۱۳۹۷       ۱۳:۱۱       8009/83349     
 مدیر کل حفاظت محیط‌زیست آذربایجان‌شرقی از صدور اخطاریه زیست محیطی به پنج بیمارستان تبریز خبر داد.  

پارس فارس - «حمید قاسمی» در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: اکیپ مشترک کارشناسان معاونت نظارت و پایش این اداره‌کل و سازمان مدیریت پسماندهای تبریز، 29 بیمارستان شهرستان تبریز را مورد پایش قرار داده که در این راستا به‌علت رعایت نکردن ضوابط زیست محیطی در نحوه جمع‌آوری و بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی و شیمیایی برای  5 بیمارستان اخطاریه زیست محیطی صادر شد. 

وی افزود: به‌علت نبود مراکز امحاء پسماندهای شیمیایی در استان و عدم ارسال به موقع پسماندهای شیمیایی، نحوه مدیریت این پسماندها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و لازم است دانشگاه علوم پزشکی تبریز نظارت بیشتری بر مراکز درمانی، آزمایشگاهی و بیمارستان‌ها داشته باشد. 

قاسمی با بیان این‌که همه بیمارستان های خصوصی و دولتی استان به دستگاه بی‌خطرسازی زباله‌های عفونی مجهز شده است، گفت: در سال گذشته برای چند مرکز امحای بهداشتی مجوز زیست محیطی صادر شده و همه مراکز درمانی نسبت به جمع‌آوری اصولی و تحویل پسماندهای عفونی در بسته‌بندی‌های ویژه به این مراکز اقدام  و در صورت عدم همکاری به‌علت ایجاد آلودگی زیست محیطی و تهدید بهداشت عمومی اقدامات قانونی انجام خواهد شد. 

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop