دوشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۷
December 17, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


مخالفت حیدر العبادی با برگزاری دوباره انتخابات پارلمانی عراق

۲۲ خرداد ۱۳۹۷       ۲۱:۴۷       4614/83273     
العبادی ضمن اعلام مخالفت با برگزاری دوباره انتخابات پارلمانی عراق، درباره مانع‌تراشی بر سر فرآیند سیاسی این کشور هشدار داد.  

پارس فارسحیدر العبادی، نخست وزیر عراق، امروز (سه شنبه) مخالفت خود را با برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی این کشور که در دوازدهم مه سال جاری میلادی (22 اردیبهشت) برگزار شد، اعلام کرد. العبادی که این سخنان را در واکنش به تنش های به وجود آمده پس از طرح ادعاهایی مبنی بر تقلب در این انتخابات بیان می کرد، همچنین هشدار داد کسانی که بر سر راه فرآیند سیاسی عراق مانع تراشی می کنند، مجازات خواهند شد.

گزارش رویترز می افزاید پس از افزایش درخواست ها مبنی بر برگزاری دوباره انتخابات اردیبهشت ماه، پارلمان عراق خوستار بازشماری آرای این انتخابات شده است. این در حالی است که العبادی امروز تأکید کرد تنها دیوان عالی عراق حق تصمیم گیری در این مورد را دارد.

دو روز پیش، انبار کمیسیون عالی انتخابات در منطقه «رصافه» بغداد، پایتخت عراق، که بزرگترین انبار حاوی صندوق‌های رأی انتخابات پارلمانی اردیبهشت ماه محسوب می‌شود، آتش گرفت. نخست وزیر عراق درنشست خبری هفتگی خود این آتش سوزی را عمدی خواند و خواستار مجازات عاملان آن شد.

طبق گزارش شورای عالی قضایی عراق، تاکنون چهار نفر از جمله سه نیروی پلیس و یک کارمند کمیسیون عالی انتخابات عراق در ارتباط با این آتش سوزی بازداشت شده اند. 

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop