چهارشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۷
January 16, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


تشکیل کارگروه تهیه محتوای بیمه‌ای کتب درسی در بیمه مرکزی

۲۲ خرداد ۱۳۹۷       ۱۹:۴۱       4614/83253     
به منظور برنامه‌ریزی لازم برای آموزش نظام‌مند مفاهیم بیمه در مدارس کشور به‌صورت گسترده، کارگروه تهیه محتوای بیمه‌ای کتب درسی در اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی تشکیل شد.  

پارس فارس - رئیس کل بیمه مرکزی افزود: در چند دهه اخیر نظام آموزشی کشور کمتر به مفاهیم بیمه و صنعت بیمه پرداخته است اما خوشبختانه در سالهای اخیر، مطالب بیمه‌ای در مقاطع مختلف و رشته‌های گوناگون تحصیلی در مدارس و هنرستان‌های سراسر کشور، تدریس می‌شود.

همتی با ابراز خرسندی از حمایت مجموعه آموزش و پرورش و اداره کل دفتر پژوهش و برنامه‌ریزی تالیف کتب درسی درخصوص گنجاندن مطالب بیمه‌ای در کتب درسی گفت: بی‌تردید درج مطالب بیمه‌ای در کتب درسی نه تنها نسل نوجوان و جوان، بلکه معلمان و خانواده‌ها را نیز با مفاهیم بیمه‌ای آشنا می‌کند و قطعا با تداوم این امر، فرهنگ بیمه در جامعه به شکل معناداری افزایش یابد.

وی نقش آموزش را در توسعه پایدار صنعت بیمه، حیاتی دانست و گفت: آموزش بیمه در سنین پایین‌تر موجب رشد و شکوفایی صنعت بیمه است، لذا باید ابعاد گوناگون اقتصادی و اجتماعی این صنعت به درستی تبیین شود تا افق‌های توسعه‌ای قابل دسترس باشد.

به همین منظور، پیرو تعاملات انجام شده درخصوص گسترش و درج مطالب بیمه‌ای نظام‌مند در کتب درسی مدارس با آموزش و پروش و تصویب رشته «بیمه و بانکداری» در شورای عالی آموزش و پرورش، کارگروهی تحت عنوان «تهیه محتوای بیمه‌ای کتب درسی» متشکل از کارشناسان فنی خبره تشکیل شد.

بنابراین گزارش مقرر شد، کارگروه مذکور نسبت به تهیه مطالب بیمه‌ای برای کتاب‌های شاخه نظری، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش اقدام و آنرا در اختیار سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش قرار دهند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top