چهارشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۷
January 16, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


کشف قرآن نفیس 400 ساله در شاهرود

۲۲ خرداد ۱۳۹۷       ۱۷:۱۰       8786/83213     
 یک جلد قرآن کریم با قدمت 400 ساله داخل یک پراید در شاهرود کشف شد.

پارس فارس_سردار روح الامین قاسمی فرمانده انتظامی استان سمنان اظهار کرد: این کتاب نفیس متعلق به دوران اسلامی است و ارزش مادی آن از سوی کارشناسان بالغ بر یک میلیارد ریال اعلام شده است.

وی با بیان اینکه این کتاب از یک سواری پراید کشف شده است، خاطرنشان کرد: ماموران ایستگاه بازرسی شهید نوری شهرستان شاهرود یک جلد قرآن قدیمی مربوط به دوران اسلامی را از یک دستگاه سواری پراید که از مشهد به تهران در حرکت بود در محور میامی شاهرود کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان سمنان به اظهار نظر کارشناسان سازمان میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: قدمت این قرآن نفیس و ارزشمند به 400 سال پیش و دوران اسلامی برمی‌گردد و بالغ بر یک میلیارد ریال ارزش گذاری شده است.

سردار قاسمی با بیان این که این گونه اقلام تاریخی باید در موزه نگهداری شود اظهار کرد: انتقال اشیاء تاریخی، اسلامی و فرهنگی که بیانگر چگونگی فرهنگ، آداب و سنن پیشینیان و تمدن غنی کشور است می‌بایست از طریق قانونی صورت پذیرد در غیر این صورت برابر قانون با متخلفان برخورد می‌شود.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top