چهارشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۷
January 16, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


کشف یک سیاره جدید توسط محققان هندی

۲۲ خرداد ۱۳۹۷       ۱۰:۳۱       8009/83171     
 گروهی از دانشمندان یک سیاره جدید کشف کرده‌اند که این سیاره در اطراف ستاره میزبان که حدود 600 سال نوری از زمین فاصله دارد، می‌چرخد.

 پارس فارس - به نقل از تک تایمز، به گفته‌ دانشمندان، این سیاره به دور یک ستاره شبیه به خورشید در حال چرخش است و هر بار چرخش به دور این ستاره 19.5 روز طول می‌کشد. این به این معنی است که این سیاره فاصله‌ بسیار کمی با ستاره میزبان خود دارد.

 

دانشمندان "مرکز تحقیقات فیزیک" در شهر احمدآباد هند، این سیاره کشف شده را یک سیاره کوچک‌تر از زحل و بزرگ‌تر از نپتون توصیف کرده‌اند. وزن این سیاره حدود 27 برابر جرم زمین است و اندازه آن شش برابر شعاع زمین است.

 

این کشف یک پیشرفت بزرگ در زمینه اکتشافات فضایی برای هند است. مهم‌تر از همه، کشف این سیاره جدید می‌تواند به دانشمندان کمک کند تا به طور کامل ساختار سیارات فراخورشیدی را که بسیار به خورشید نزدیک هستند درک کنند. محققان این سیاره جدید را " EPIC 211945201b" یا " K2-236b" نامیده‌اند.

 

بر اساس نتایج اولیه دانشمندان، دمای سطح سیاره EPIC حدود 600 درجه سلسیوس است زیرا این سیاره بسیار به ستاره میزبان خود نزدیک است. به دلیل دمای بالای این سیاره احتمال حیات در آنجا غیر ممکن است. با توجه به فاصله زمین از خورشید (149.6 میلیون کیلومتر) دانشمندان تخمین می‌زنند که این سیاره حدود 7 برابر نزدیک‌تر از زمین به خورشید باشد.

 

سیاره EPIC شامل عناصر سنگین مانند یخ، سیلیکات و آهن است. مجموع جرم این عناصر در حدود 60 تا 70 درصد جرم کل EPIC محاسبه شده است.

 

دانشمندان اندازه این سیاره را توسط یک یک ابزار به نام "طیف‌سنج پاراس" (PARAS spectrograph) اندازه گیری کرده‌اند.

 

این مطالعه در مجله " Astronomical Journal " منتشر شد.

 

منبع: ایسنا

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop