چهارشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۷
January 16, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


دولت از توسعه فناوری نانو حمایت می‌کند

۲۱ خرداد ۱۳۹۷       ۲۰:۱۲       4614/83110     
معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه دستاورد‌های خوبی در حوزه فناوری نانو در کشور حاصل شده است، گفت: دولت از تولید علم و فناوری و توسعه فناوری نانو حمایت می‌کند.    

 پارس فارس - از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو که عصر امروز- دوشنبه- به ریاست وی برگزار شد، با اشاره به گزارش‌های ارائه شده در خصوص دستاورد‌های فناوری نانو، تولید تعداد قابل ملاحظه مقالات ISI در حوزه نانوتکنولوژی و محصولات فناوری نانو در کشور، از دست اندرکاران این بخش قدردانی و بر لزوم حمایت از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو تاکید کرد.
معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: با وجود زمان نه چندان طولانی که از آغاز فعالیت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو سپری می‌شود، دستاورد‌های خوبی در این حوزه حاصل شده و گزارش‌ها حاکی از آن است که در بخش مقالات نانو، ایران در رتبه پنجم دنیا قرار دارد.
جهانگیری افزود: خوشبختانه فاصله کشور‌های پیشرفته با ایران در بخش نانو، فاصله چندان زیادی نیست و ما باید تلاش کنیم این شرایط را حفظ کرده و گام‌های بلندتری در بخش تولید علم، تولید محصولات نانو و یافتن بازار برای این محصولات برداریم.
معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به درخواست نماینده ستاد ویژه توسعه فناوری نانو مبنی بر افزایش بودجه برای حمایت از شرکت‌های فعال در این زمینه، خواستار برگزاری جلساتی برای بررسی تنگنا‌های بودجه‌ای در بخش نانو شد و بر لزوم حمایت هر چه بیشتر از این حوزه تاکید کرد.
در این جلسه که وزیران صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری نیز حضور داشتند، نماینده ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، یکی از مهمترین اهداف اصلی این ستاد را تولید ثروت و بهبود کیفیت زندگی مردم عنوان کرد و به تشریح گزارشی از دستاورد‌های فناوری نانو و نیز روند تولید مقالات ISI توسط متخصصین ایرانی در حوزه نانو در ۱۷ سال گذشته پرداخت.
وی همچنین گزارشی از مسیر توسعه محصولات فناوری نانو و تعداد شرکت‌های فعال در حوزه نانو و تعداد محصولات این شرکت‌ها ارائه کرد و خواستار حمایت بیشتر دولت از شرکت‌های فعال در حوزه نانو شد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop