شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸
August 24, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


پارلمان روسیه به تحریم های آمریکا پاسخ داد

۹ خرداد ۱۳۹۷       ۱۷:۴۱       8786/81118     
 شورای فدراسیون روسیه قانون تحریم‌های متقابل علیه اقدامات خصمانه آمریکا و دیگر کشورها را به تصویب رساند.

پارس فارس_این قانون به را پیشتر قانونگذاران دومای روسیه به تصویب رسانده بودند و قرار بود در صحن شورای فدراسیون روسیه که متشکل از سناتورهای روس است نیز به رأی گذاشته شود.

قانونگذاران دومای روسیه روز سه‌شنبه هفته گذشته لایحه اقدام متقابل علیه آمریکا به واسطه تحریم‌های ضدروسی که واشنگتن علیه مسکو وضع کرده، را تصویب کردند.

مطابق آنچه که در متن لایحه تصویب شده آمده، هدف از این قانون دفاع از حاکمیت روسیه در برابر «اقدامات خصمانه» واشنگتن و دیگر کشورهای خارجی است که تحریم‌های اقتصادی و سیاسی علیه مسکو وضع کرده‌اند.

بر اساس متن این قانون، از این پس دولت روسیه می‌تواند اقدامات متقابل مختلفی را که شامل هیچ یک از کالاهای تولید شده در داخل این کشور نمی‌شود، وضع کند.

در بخشی از از متن این قانون آمده است: «هدف از این قانون فدرال حفاظت از منافع و امنیت روسیه، حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور، حقوق و آزادی‌های شهروندان روسیه در برابر اقدامات خصمانه آمریکا و دیگر کشورهایی است که تحریم‌هایی اقتصادی و سیاسی علیه روسیه، شهروندان روسیه و نهادهای حقوقی روسیه وضع کرده‌ و یا در انجام اقداماتی که تمامیت ارضی روسیه را تهدید می‌کند و یا با هدف بر هم زدن ثبات سیاسی و اقتصادی روسیه انجام می‌شود، شرکت دارند».

بنا بر این گزارش، واشنگتن در تاریخ 6 آوریل (17 فروردین ماه) تحریم‌های جدیدی علیه مسکو به اتهام ادعایی تلاش برای بر هم زدن ثبات جهانی وضع کرد. فهرست این تحریم‌های جدید برخی مقامات ارشد دولت روسیه و قانونگذاران این کشور و همچنین تعدادی از تجار بزرگ روس و برخی شرکت‌های خصوصی و دولتی روسیه را شامل می‌شد.

«والنتینا ماتوینکو» رئیس پارلمان روسیه چندی پیش پاسخ مسکو به تحریم‌های آمریکا علیه روسیه را هدفمند و دردناک توصیف کرده بود.

آمریکا و کشورهای غربی پس از آغاز ناآرامی‌ها در شرق اوکراین در سال 2014 میلادی و الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه بعد از برگزاری همه‌پرسی در این منطقه، تحریم‌های شدیدی علیه روسیه وضع کردند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop