چهارشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۷
December 12, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


بهترین توصیه های طب سنتی برای روزه داری

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷       ۰۸:۵۹       8009/78404     
 دکتر محمد خدادوست مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت در سخنان قبل از خطبه های این هفته نماز جمعه تهران اظهار داشت: از آنجا که در سال های اخیر ماه مبارک رمضان با فصل گرم سال تقارن پیدا کرده و روزها طولانی هستند به همین دلیل گرسنگی و تشنگی نیز زیاد بوده و حرارت معده بالا می رود از این رو توصیه می شود روزه داران افطار را با نوشیدنی های سرد باز نکنند.  

پارس فارس - وی با بیان اینکه در طب سنتی توصیه شده افطار با یک فنجان آب ولرم و خرما و یا شیر گرم و خرما و یا سکنجبین باز شود تا حرارت بالای معده ناشی از گرسنگی در طول روز فروکش کند، ادامه داد: مساله دیگر اینکه افطار با آب ولرم و خرما موجب می شود قند خرما به سرعت جذب شده و از اشتهای کاذب کاسته شود که این موضوع به صحت دستگاه گوارش کمک می کند.

 

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: معمولا در ایام ماه مبارک رمضان انواع مواد غذایی اعم از حلیم، آش و شله زرد وجود دارد که این غذاها از آنجا که هضم آن در معده و در فصل گرم سال ضعیف است توصیه نمی شود و البته باید توجه داشت که در هنگام افطار انواع مواد غذایی خورده نشود زیرا فاصله افطار تا سحر کوتاه است و باید بعد از افطار و فاصله دو ساعته قبل از خواب، یک افطاری سبک و نوشیدنی های خنک میل شود.

خدادوست با اشاره به اینکه باید در هنگام افطار از سبزی خوردن استفاده شود زیرا یبوست را از بین می برد، اظهار داشت: وعده سحری باید کامل میل شود تا بدن بتواند 15 تا 16 ساعت گرسنگی در طول روز را تحمل کند البته روزه داران توجه کنند که تا دو ساعت بعد از صرف وعده سحری نباید استراحت کنند.

 

وی یادآورشد: برای رفع تشنگی و پرهیز از پرخوری در طب سنتی ایرانی توصیه شده که از ترکیب عرق کاسنی و شاه تره و یا فالوده خیار و سکنجبین و یا هندوانه و سکنجبین استفاده شود و در طول روز نیز روزه داران استراحت یکی دو ساعته البته تا قبل از اذان مغرب داشته باشند تا به تجدید قوا و بازگشت رطوبت بدن کمک شود.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop