سه شنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۷
December 11, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


درخواست غرامت 1 میلیارد دلاری اپل از سامسونگ

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷       ۰۱:۵۳       9186/78395     
سال‌های زیادی است که دو کمپانی بزرگ تولید کننده‌ی گوشی‌های هوشمند، اپل و سامسونگ، در حال منازعه روی مواردی هستند که در آن‌ها سامسونگ متهم به عدم رعایت پتنت‌های اپل شده است. با این حال در جریان آخرین جلسه‌، اپل درخواست غرامت ۱ میلیارد دلاری خود را به دادگاه تقدیم کرده است.

به گزارش پارس فارس، مدت زمان زیادی است که دو کمپانی اپل و سامسونگ در رابطه با نقض مالکیت معنوی تعدادی از پتنت‌های ثبت شده‌ی اپل با هم مشکل دارند و در همین راستا چندین مرتبه هم هر دو کمپانی در سال‌های اخیر در دادگاه حاضر شده‌اند. هم‌اکنون و در آخرین جلسه‌ی برگزار شده‌ی دادگاه برای تعیین میزان خسارتی که سامسونگ باید آن را پرداخت کند، اپل خواستار پرداخت خسارت ۱ میلیارد دلاری از جانب سامسونگ شده است.

سامسونگ در این دادگاه همانند نمونه‌های قبلی متهم به نقض سه پتنت طراحی و دو ثبت اختراع شده و اپل ادعا کرده است که این مسئله به جریان درآمدی آن‌ها خسارت زده است. اپل مدعی شده است که سامسونگ صرفاً با فروش گوشی‌هایی که در آن‌ها از پتنت‌های طراحی اپل استفاده شده است، توانسته ۳.۳ میلیارد دلار درآمد و ۱ میلیارد دلار سود کسب کند و این جدای از دو مورد استفاده از پتنت‌های ثبت اختراعی اپل است.

اما در مقابل سامسونگ که اتهامات وارد شده را پذیرفته است بیان داشت که یک گوشی هوشمند از قطعات بسیار زیادی تشکلیل می‌شود و برای همین منصفانه است که صرفاً متناسب با مواردی که در آن‌ها حقوق اپل رعایت نشده است، جریمه‌ی نهایی تعیین شود و منصفانه نیست که اپل به خاطر سه پنت طراحی به خواهد سود حاصل از تمامی قطعات یک گوشی هوشمند را دست‌مایه تعیین جریمه کند.

بد نیست بدانید که در سال ۲۰۱۲ دادگاه میزان جریمه‌ی سامسونگ را ۱.۰۵ میلیارد دلار اعلام کرد که پس از بازبینی در سال ۲۰۱۳ این مبلغ به میزان مشخصی کاهش یافت. پس از قبول پرداخت خسارت از جانب سامسونگ و رفت و برگشت پرونده به دادگاه عالی آمریکا، در حال حاضر منازعه روی پرداخت بخشی از این جریمه به میزان ۳۹۹ میلیون دلار است.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop