چهارشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۷
December 12, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


احتمال انتشار ارز اختصاصی و رمزنگاری شده فیسبوک

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷       ۱۲:۴۷       8750/78218     
 با توجه به رشد پرشتاب سیستم‌های مبتنی بر بلاک‌چین و مسائل رمزنگاری پیرامون آن، احتمال این می‌رود که فیسبوک پس از اتمام فعالیت‌های تحقیقاتی خود در رابطه با یکپارچگی بلاک‌چین‌ها، اقدام به انتشار ارز رمزنگاری اختصاصی خودش بکند و همانند دیگر نمونه‌های مشابه، شبکه‌های اجتماعی خود را با فناوری بلاک‌چین پیوند دهند.

 پارس فارس - با این که در همین چند وقت اخیر فیسبوک تمامی تبلیغات ارز‌های رمز‌نگاری شده را روی شبکه‌های اجتماعی خود ممنوع کرد، اما با توجه به برنامه‌های تحقیقاتی فعلی این کمپانی روی مدل‌های یکپارچه بلاک‌چین، احتمال این می‌رود که آن‌ها در آینده‌ای نزدیک ارز رمزنگاری شده‌ی خود را ارائه دهند. اگر این گونه شود تمامی کاربران پلتفرم‌های فیسبوک می‌توانند برای خرید کالا و یا ارسال پول به دوستان و اعضای خانواده خود به طور مستقیم و با استفاده از پلتفرم فیسبوک اقدام کنند.

خیزش بلاک‌چین و رمزنگاری در سال گذشته فیسبوک را مجاب کرد که برای بررسی تمامی جوانب این مسئله یک تیم ويژه را برای این کار در نظر بگیرد. این تیم شامل دوازده نفر کارمند به رهبری دیوید مارکوس(David Marcus) است. دیود مارکوس کسی است که درگاه پرداخت PayPal را در سال گذشته به اپلیکیشن پیام‌رسان فیسبوک وارد کرد. مارکوس در خارج از فیسبوک نیز درگیر مسائل مرتبط با رمز‌نگاری بوده و در این راستا عضوی هیئت مدیره‌‌ای در رابطه با مبادلات پرطرفدار مبتنی بر ارز بیت‌کوین است.

بر اساس گفته‌های منابع داخلی، احتمال این می‌رود که فیسبوک ارز مجازی اختصاصی خودش را منتشر کند، اما آماده‌سازی برای این مسئله به احتمال زیاد چندین سال طول خواهد کشید. به عنوان مثال مارکوس در رابطه با مشکلات پیش‌روی دستیابی به یکپارچگی در بلاک‌چین می‌گوید:

هم‌اکنون پرداخت‌ها با استفاده از ارز مجازی بسیار گران و شدیداً آهسته است و با توجه به این که جوامع مختلف دارای بلاک‌چین‌های متفاوتی هستند، به ابزارهای مختلفی برای برطرف کردن تمامی مشکلات نیاز خواهد بود. پس از تمامی این‌ها ممکن است روزی ما وارد مسئله شده و کاری انجام دهیم.

با تمامی این‌ها به نظر نمی‌رسد که فیسبوک برای به سرانجام رساندن برنامه‌های خود در این زمینه، نیازی به برپایی یک ICO(initial coin offering) همانند آن چه تلگرام در حال انجام آن است داشته باشد. از آن جایی که تکنولوژی بلاک‌چین می‌تواند به فرآیند‌های تعیین هویت کاربران کمک کرده و یا مسائل مرتبط با رمزنگاری پیام‌ها را بهبود ببخشد، شاید فیسبوک از آن برای افزودن لایه‌های امنیتی بیشتر به پلتفرم‌های خود استفاده کند.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top