چهارشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۷
December 12, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


نظر نیکی کریمی برای فیلم «همه می‌دانند» اصغر فرهادی

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷       ۱۰:۵۳       8009/78202     
 نیکی کریمی پس از تماشای فیلم «همه می‌دانند» در جشنواره کن، با انتشار یادداشتی نظر خود را درباره آخرین ساخته فرهادی منتشر کرد. او در این یادداشت تاکید کرده که خاویر باردم و پنه لوپه کروز در این فیلم عالی ظاهر شدند و فرهادی با هوشمندی خود یک اثر پلیسی جنایی را با مهندسی دقیق جلوی دوربین برده است.

 پارس فارس - نیکی کریمی که در کشور فرانسه و شهر کن به سر می‌برد، در ابتدای یادداشت اینستاگرامش نوشت: «فیلم سازی کار سختی است . خیلی هم سخت! به خصوص وقتی ابعاد فیلمت بین المللی میشود و همه به اصطلاح میخواهند ببینند که چه کرده ای. «همه می‌دانند» فرهادی، کن امسال را افتتاح کرد واین یعنی کلی احساس خوب و خوب‌تر آن‌که می بینی و می شنوی که فیلم به شدت در گیشه سخت فرانسه موفق بوده است. سینمای ما ، اقتصاد ، حیات و استقلالش به این توجه در گیشه آن‌هم در ابعادِ بین المللی احتیاج دارد. انگار بالاخره زمانِ آن رسیده که به جز نشانه های معرفتی و شاعرانگی که شاخصِ قابلِ اتکا و افتخارِ سینمای ماست ، جا برایِ ورود به سالن های سینما و بازارِ فیلم های ایرانی باز شود.»

 

او در ادامه نظر خود در مورد فیلم جدید فرهادی را این‌گونه اعلام می‌کند: «همه می‌دانند» را چند روز پیش در کن دیدم. یک پنه لوپه‌کروز و‌ باردم عالی دارد و فرهادی با هوشمندی، قلب اثر پلیسی -جنایی اش را به تیم پر انرژی و درخشانِ تیم بازیگری اش سپرده است و یک خانم هایده صفی یاری عالی ، با مونتاژی درخشان! در چنین ژانری نیاز به یک مهندسی دقیق در اجزای قصه و شخصیت ها دارد و این تخصصِ فرهادی است او باهوش تَر از آن است که بتوان در شاکله و ساختارِ چیده شده قصه فیلم اش بنیانی سُست پیدا کرد. همیشه طرفدار جسارت بوده ام و خوشحالم که فرهادی بدون محافظه کاری و با شجاعت به نوع سینمای خودش ادامه میدهد.»

 

کریمی همچنین تاکید کرد: «در پایان باید به این مهم اشاره کنم که تقصیر ما، طرفداران و حتی مخالفان احتمالی فیلم اش نیست اگر فیلم به فیلم انتظارمان از آثار او بالاتر می رود.»

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop