چهارشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۷
December 12, 2018
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


کاهش ۲۵ درصدی هزینه‌های نساجی در گرو کاهش مالیات

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷       ۰۱:۱۴       9186/78174     
 مشاور وزیر صنعت در نساجی و پوشاک گفت: اگر بتوانیم مسائل مربوط به عوامل بیرونی مانند مالیات و بهره بانکی را کاهش دهیم، ۲۰ تا ۲۵ درصد بهای تمام شده کالا را در صنعت نساجی پایین می‌آید.  

گلنار نصراللهی، مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در نساجی و پوشاک، در خصوص بالا بودن هزینه تولید در ایران اظهار کرد: متاسفانه آمار و ارقام مساله بالابودن هزینه تولید را تایید می‌کند که این امر در کشور ما نسبت به کشورهای همسایه در روند صعودی قرار دارد.

به گزارش پارس فارس، وی با بیان اینکه بالا بودن هزینه تولید موجب شده کالاهای داخل دچار در بحث رقابت پذیری مشکل شوند، افزود: قیمت تمام شده کالا به عواملی بستگی دارد که از جمله آن می‌توان به هزینه‌های درونی کارخانجات که از محیط پیرامون به آن تحمیل می‌شود، بهره‌وری نیروی انسانی، ماشین‌آلات، مسائل مربوط به بیمه، مالیات و بهره بانکی اشاره کرد.

نصراللهی بیان کرد: به عنوان مثال در صنعت نساجی اگر هزینه‌های مربوط به تامین اجتماعی ۳۰ درصد کمتر شود می‌توانیم در بحث رقابت پذیری بهتر عمل کنیم وهمچنین در بحث بهره‌های بانکی اگرچه اندکی کاهش داشته‌ایم، اما در مقایسه با کشورهای همسایه این رقم بالاست.

مشاور وزیر صنعت در نساجی و پوشاک گفت: در حال حاضر صنعت نساجی بالاترین اشتغالزایی را دارد و دولت و بخش خصوصی در تلاش هستند که میزانی از جایگاه از دست رفته این صنعت را دوباره احیا کنند.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم مسائل مربوط به عوامل بیرونی مانند مالیات و بهره بانکی را کاهش دهیم شاید ۲۰ تا ۲۵ درصد بهای تمام شده کالا را در صنعت نساجی بتوانیم پایین بیاوریم که این امر در کارخانجات مختلف نیز متفاوت است.

نصراللهی تصریح کرد: در حال حاضر ما ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده پرداخت می‌کنیم که علی القاعده این میزان باید توسط مصرف کننده نهایی پرداخت شود و این نیز عاملی برای افزایش قیمت تمام شده در صنعت نساجی است.

مشاور وزیر صنعت در نساجی و پوشاک تاکید کرد: در سالجاری یکی از برنامه‌های وزارت صنعت بحث بازسازی و نوسازی صنایع است که صنعت نساجی و پوشاک در اولویت کاری قرار دارد و این امر می‌تواند در بهره وری بسیار مؤثر و مهم باشد.

وی با اشاره به اینکه بالای ۹۵ درصد تولید فعلی درحوزه نساجی در دست بخش خصوصی است، گفت: اگر شرایط اقتصادی مناسب برای بخش خصوصی فراهم شود می‌تواند اقدامات مثبتی را درون بنگاه‌های مربوط به حوزه نساجی انجام دهد و به بهره وری مناسب دست پیدا کند.

 

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top