یکشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸
May 26, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


چرا شکستگی استخوان در فصل بهار بیش تر است

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷       ۱۹:۵۴       4614/75887     
براساس گفته محققین رابطه مستقیمی میان فصل بهار و شکستگی استخوان در کودکان وجود دارد و شکستگی استخوان در کودکان در فصل بهار بیش تر می شود.  

 پارس فارس - با توجه به آمدن فصل بهار و آب و هوای بی نظیر آن مردم ترجیح می دهند زمان بیشتری را در بیرون از منزل سپری کنند.و البته که کودکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند.مخصوصا کودکانی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند با آمدن بهار بیشتر به پارک ها می روند و از دوچرخه و دیگر وسایل سرگرم کننده استفاده می کنند.پس در این صورت بیشتر دچار حادثه و زمین خوردگی می شوند.البته این موضوع را فراموش نکنید که کودکان در مقایسه با بزرگسالان دارای استخوان های منعطف تری هستند.

 

البته هر چقدر که کودکان دارای استخوان های منعطف ترنیز باشند اما دچار شکستگی می شوند.در کودکان ما می توانیم انواع مختلف آسیب ها را در مقایسه با  بزرگسالان ببینیم، زیرا آن ها دارای استخوان هایی با ویژیگی متفاوت اند.مشکلات اصلی مانند تغییرات شکل استخوان ،مشکلات رشد و شکستگی های خاص مشکلات اصلی کودکان است که در بزرگسالان دیده نمی شود.شکستگی در کودکان ممکن است در صورت عدم درمان صحیح سبب تغییر شکل استخوان شود.زمان بهبودی شکستگی در کودکان بسیار سریع است و خود این موضوع سبب می گردد که بسیاری از والدین به شکستگی کودکان اهمیت ندهند و متاسفانه استخوان های آن ها دچار تغییر شکل گردد.

یکی از مشکلاتی که در مواقعی شکستگی برای کودکان پیش می آید که بسیار نادر است بزرگ شدن بیش از اندازه استخوان است.پس از بهبودی شکستگی، رشد سریعتر در اندام می تواند بیشتر از اندام دیگر باشد.این امر می تواند منجر به تفاوت میان اندازه پاها شود که باید با حساسیت دنبال و درمان شود.شکستگی در کودکان اغلب در استخوان ترقوه و مچ دست دیده می شود.شکستگی در کودکان اغلب بین ۲-۳ هفته درمان می شود.

به همین دلیل به شما توصیه می کنیم از آنجاییکه شکستگی استخوان در کودکان در فصل بهار بیش تر می شود ،برای جلوگیری از این امر مراقب فرزندان خود باشید ودر صورت افتادن کودکتان و ایجاد درد و جراحت برای جلوگیری از مشکلات استخوان سریعا به پزشک مراجعه کنید.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top