یکشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸
May 26, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


پیش بینی هواشناسی/ 15 اردیبهشت 97

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷       ۱۲:۱۳       8009/75785     
 مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز هشت استان کشور بارش شدید خواهند داشت از ورود سامانه بارشی جدید به کشور در اواخر وقت روز دوشنبه (۱۷ اردیبهشت) خبر داد.

پارس فارس - مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز هشت استان کشور بارش شدید خواهند داشت از ورود سامانه بارشی جدید به کشور در اواخر وقت روز دوشنبه (۱۷ اردیبهشت) خبر داد.

احد وظیفه با اشاره به اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی در دو روز آینده سامانه بارشی همچنان در کشور فعال خواهد بود،اظهارکرد: در این مدت در شمال غرب، غرب، دامنه های مرکزی زاگرس، دامنه های مرکزی و غربی البرز، بخش هایی از مرکز و به طور ضعیف تر در بخش هایی از شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

وی تاکید کرد: شدت بارش طی امروز (۱۵ اردیبهشت) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، ارتفاعات البرز مرکزی خواهد بود. همچنین فردا ( ۱۶ اردیبهشت) تمرکز بارش ها در شمال غرب، غرب و دامنه های مرکزی البرز پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز دوشنبه (۱۷ اردیبهشت) در بخش هایی از شمال شرق و شرق کشور بارش پراکنده پیش بینی می شود، اظهار کرد: از اواخر وقت روز دوشنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب وارد کشور می شود و به تدریج تا اواخر وقت روز سه شنبه (۱۸ اردیبهشت) نیمه غربی کشور را تحت تاثیر قرار می دهد و سبب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در این مناطق می شود.

به گفته وظیفه امروز در شمال شرق و شرق و طی فردا و پس فردا (۱۶ و ۱۷ اردیبهشت) در شمال شرق و نوار شرقی کشور و دامنه های جنوبی البرز در بعضی ساعات وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود که در برخی مناطق شرقی کشور وقوع پدیده گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود.

وی ادامه داد: در سه روز آینده به ویژه در ساعات بعد از ظهر، شرق خلیج تنگه هرمز و دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی تهران در دو روز آینده اظهار کرد: فردا (یکشنبه ۱۶ اردیبهشت) آسمان تهران کمی ابری، همراه با وزش باد، در بعد از ظهر افزایش ابر و رگبار باران، گاهی رعد و برق و در اواخر وقت وزش باد شدید خواهد بود. زیادترین و کمترین دمای تهران در این روز ۲۵ و ۱۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. آسمان پایتخت در روز دوشنبه (۱۷ اردیبهشت) کمی ابری همراه با وزش باد در بعد از ظهر افزایش باد با زیادترین و کمترین دمای ۲۸ و ۱۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top