چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
September 18, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


قیمت جهانی نفت / 15 اردیبهشت 97

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷       ۰۸:۴۲       8009/75734     
در حالی که عرضه جهانی نفت همچنان محدود است و بازار در انتظار خبرهایی از واشنگتن در مورد تحریم های احتمالی جدید علیه ایران است، قیمت نفت روز جمعه حدود ۲ درصد افزایش داشت.  

پارس فارس - به نقل از رویترز، در حالی که عرضه جهانی نفت همچنان محدود است و بازار در انتظار خبرهایی از واشنگتن در مورد تحریم های احتمالی جدید علیه ایران است، قیمت نفت روز جمعه حدود 2 درصد افزایش داشت . نفت خام آمریکا به بالاترین رقم در طی بیش از 3 سال گذشته رسید.

باب یاوگر، مدیر موسسه میزوهو گفت: «نزدیک شدن به موعد 12 ماه می که قرار است دونالد ترامپ در مورد ماندن یا خروج آمریکا از برجام تصمیم گیری کند موجب تقویت قیمت ها شده است.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا در پایان معاملات دیروز با یک دلار و 29 سنت افزایش به 69 دلار و 72 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا دیروز تا رقم 69 دلار و 97 سنت بالا رفت که بیشترین رقم ثبت شده از نوامبر 2014 تاکنون بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت رشد هفتگی بیش از 2.3 درصدی را تجربه کرد.

قیمت نفت برنت نیز در پایان معاملات دیروز با یک دلار و 25 سنت افزایش به 74 دلار و 87 سنت رسید. نفت برنت شاهد رشد قیمت هفتگی 0.3 درصدی بود.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران دیروز گفت، درخواست های آمریکا برای تغییر مفاد برجام غیرقابل قبول است. ترامپ گفته متحدان اروپایی اش باید «ایرادات وحشتناک» برجام را تا 12 ماه می اصلاح کنند.

قدرت های اروپایی قصد دارند هفته آینده طرحی را برای حفظ توافق هسته ای ایران به ترامپ ارائه دهند. اما این کشورها در عین حال اقداماتی را به منظور حفاظت از روابط تجاری ایران و اروپا در صورت خروج آمریکا از برجام آغاز کرده اند.

دانیل هاینس و سونی کوماری، تحلیلگران بانک ای ان زد گفتند، قیمت نفت برنت تا پایان امسال ممکن است تحت تاثیر ریسک های ژئوپلتیک و محدود شدن عرضه جهانی به 80 دلار برسد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top