سه شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
September 17, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


قیمت نفت 14 اردیبهشت 97

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷       ۱۰:۱۱       8009/75587     
 با وجود این که ریسک های ژئوپلتیک ناشی از احتمال بازگشت تحریم های ایران همچنان بر بازار سایه افکنده است، قیمت نفت امروز اندکی کاهش داشت.

پارس فارس - قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا با یک سنت کاهش به 68 دلار و 42 سنت رسید. قیمت نفت برنت هم امروز با 3 سنت کاهش به 73 دلار و 59 سنت رسید.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت، قیمت نفت پس از رسیدن به رقم 75 دلار و 45 سنت در هفته های گذشته، ممکن است تا رقم 72 دلار و 39 سنت پایین بیاید.

نوسانات امروز قیمت نفت در حالی است که سرمایه گذاران از نزدیک تحولات مربوط به تحریم های ایران و افزای حجم ذخایر نفت خام آمریکا را دنبال می کنند.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران گفت، درخواست های آمریکا برای تغییر توافق هسته ای غیرقابل قبول است.

وانگ ژیائو، رئیس بخش تحقیقات نفت موسسه گوتای جونان فیوچرز در این باره گفت: «قیمت های فعلی نشان دهنده افزایش به دلیل نامشخص بودن سرنوشت تحریم ایران است. پس از موضع سرسختانه آیران در مقابل آمریکا، سرمایه گذاران نگران کاهش عرضه نفت هستند.»

قدرت های اروپایی همچنان قصد دارند هفته آینده طرحی را برای ماندن در برجام به ترامپ ارائه کنند. اما به گفته 6 منبع آگاه کشورهای اروپایی در عین حال شروع به اقدامات حمایتی از روابط تجاری ایران و اتحادیه اروپا در صورت عملی شدن تهدید خروج ترامپ از برجام کرده اند.

علاوه بر نگرانی های امنیتی، افزایش عرضه نفت خام آمریکا یکی از عوامل کاهنده قیمت نفت بوده است. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در میدلند، روز پنجشنبه برای چهارمین جلسه متوالی کاهش داشت و به پایین ترین رقم در طی بیش از 3 سال و نیم گذشته رسید. نفت خام تحویلی در میدلند، تا 14 دلار پایین تر از قیمت شاخص نفت خام آمریکا معامله شد.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاه

Top