جمعه، ۳ خرداد ۱۳۹۸
May 24, 2019
  جستجو

سرويس اشتراک ويديو ‎آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازديد هايتان را به پول تبديل كنيد ؟

همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید !


رشد سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷       ۲۰:۳۷       4614/74862     
مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت از رشد سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت طی سال گذشته خبر داد و گفت: این رقم در سال ۹۵ حدود ۲ میلیارد دلار بود که در سال ۹۶ با ۷۵ درصد رشد مواجه شد.  

 پارس فارس - مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت از رشد سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت طی سال گذشته خبر داد و گفت: این رقم در سال ۹۵ حدود ۲ میلیارد دلار بود که در سال ۹۶ با ۷۵ درصد رشد مواجه شد.

 به نقل از صداوسیما؛ افروز بهرامی با بیان اینکه جذب سرمایه خارجی در بخش صنعت در سال ۹۶، ۳.۵ میلیارد دلار بوده گفت: این میزان در سال ۹۵ حدود ۲ میلیارد دلار بوده است که ۷۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی اظهار داشت:­ در بخش صنعت­ و معدن پس از برجام،­ ۶ میلیارد دلار جذب سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم مصوب داشتیم که بیشتر آنها وارد مرحله اجرایی شده است.

وی افزود: در دولت دوازدهم به میزان ۲.۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی جواز تاسیس گرفته که بیش از ۲۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

بهرامی گفت: در ۲۰ سال گذشته در مجموع در کل بخش‌های اقتصادی ۴۰ میلیارد دلار جذب سرمایه‌گذاری خارجی داشته‌ایم.

وی افزود: آمارهای جهانی نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۶ ایران در کل بخش‌ها در جذب سرمایه‌گذاری خارجی نسبت به سال ۲۰۱۵ حدود ۶۴ درصد رشد داشته در حالی‌که این شاخص در کل جهان منفی بوده است.

وی ادامه داد: از ۱۷۰ طرح خارجی پس­­ از برجام حدود ۷۰ طرح به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت با بیان اینکه در یک ماه گذشته یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی مصوب داشته‌ایم، گفت: بیشتر آنها در حوزه خودرو و صنایع غذایی و بیشتر از سوی کشورهای آلمان، چین و فرانسه بوده است.

وی افزود: در بخش فاینانس نیز حدود ۳۰ میلیارد دلار قرارداد منعقد شده است.

تکمیل ۶ هزار طرح نیمه‌تمام صنعتی

مدیر دفتر طرح‌ها و تامین مالی وزارت صنعت هم از راه‌اندازی حدود ۶ هزار طرح نیمه‌تمام در سال ۹۶ خبر داد.

افشار فتح‌اللهی گفت: پارسال­­ راه‌اندازی ۶­ هزار طرح تولیدی با پیشرفت­­ بالای ۶۰ درصد هدف‌گذاری شده بود که ۵۸۰۰ طرح معادل حدود ۹۸ درصد برنامه ­به بهره‌برداری رسید.

وی افزود:­ برای امسال بهره‌برداری از حدود ۶۲۰۰ طرح تولیدی با پیشرفت بالای ۶۰ درصد هدف‌گذاری شده است.

فتح‌اللهی­ گفت:­ این طرح‌ها از طریق تزریق منابع ­رونق تولید و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی محقق می‌شود.

لینک کوتاه :

دیدگاه کاربران

تا الان دیدگاهی در رابطه با این مطلب ثبت نشده !

درج دیدگاهاشتراک گذاریTop